№ 1 (19) 2020

Файл ЕК: 

Прохорова В. Засновник патентного відділу Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка (до 100-річчя від дня народження Інни Сергіївни Гончарової (1919–1993)

Висвітлено трудовий шлях І. С. Гончарової та її значну роль у становленні та розвитку патентного відділу Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. 

Відомості про автора: 

завідувач відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, заслужений працівник культури України

Петренко Н. Її виховав і навчив колектив

Стаття присвячена Ніні Хомівні Семененко, бібліотекознавцю, директору Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка у 1970–1985 рр., заслуженому працівнику культури УРСР, учаснику Другої світової війни. Публікується з нагоди 100-річчя від дня народження Н. Х. Семененко та 190-річчя від часу заснування Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. 

Відомості про автора: 

співробітник кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Соколов В. Становлення та розвиток провідних публічних бібліотек губернських міст в Україні у XIX – на початку ХХ ст.: особливості еволюції губернських бібліотек

У статті досліджено становлення та розвиток провідних публічних бібліотек губернських міст на території України у ХІХ – на початку ХХ ст., чинники, умови й основні етапи їхньої еволюції. Охарактеризовано головні напрями та особливості культурно-просвітницької та бібліотечної діяльності губернських бібліотек як інформаційно-ресурсних центрів збереження і суспільного використання видань, рукописів та інших документів, а також як осередків культурно-освітнього життя краю. Виявлено основні різновиди провідних публічних бібліотек губернських міст та проаналізовано динаміку їх суттєвих бібліотечних показників. Висвітлено специфіку їх діяльності та значення у забезпеченні населення бібліотечною книгою, у поширенні читання, просвітництва і духовної культури в Україні у ХІХ – на початку ХХ ст. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Сілакова О. Краще втратити книжку ніж читача

Пропонуємо для ознайомлення інтерв’ю з Ханке Зюль, експертом у сфері шкільних бібліотек з Німеччини, яке друкується з дозволу автора й керівництва сайту «BaraBooka», та сподіваємось зацікавить читачів журналу. 

Відомості про автора: 

представник першого українського універсального інформаційного ресурсу «BaraBooka. Простір української дитячої книги»

Гаврилюк І. Методична діяльність публічних бібліотек: вдосконалення та модернізація

У статті розглядаються основні аспекти діяльності відділу інноваційно-методичної роботи, його вплив, сучасні форми та методи забезпечення інноваційних процесів у бібліотеках Центральної міської бібліотеки Тернопільської міської ЦБС.

Відомості про автора: 

головний методист відділу інноваційно-методичної роботи Центральної міської бібліотеки Тернопільської міської ЦБС

Веремієнко Т. «Сузір’я злагоди» – проєкт, що об’єднує народи

Стаття висвітлює практичний досвід бібліотеки щодо реалізації проєктної ініціативи, застосування інноваційних форм роботи та оптимізації співпраці бібліотеки з національними товариствами Миколаївської області. Представлено різні формати соціокультурної діяльності, що сприяють вивченню історико-культурної спадщини регіону, популяризації національної культури, мови та традицій. Надана оцінка ефективності застосування проєктного методу у діяльності бібліотеки. 

Відомості про автора: 

завідувач сектору документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки

Бабій Л. «Назустріч улюбленому письменнику» – візитівка проєктної діяльності Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка

У статті висвітлюється досвід реалізації одного з творчих проєктів Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, спрямованого на популяризацію доробку сучасних прикарпатських письменників. Основним меседжем даного проєкту є залучення найширшого кола краян до читання і спілкування з майстрами літературного слова. 

Відомості про автора: 

директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка

Шостак В., Лубенець О. Місце бібліотеки університету в соціалізації студентів

Стаття розглядає теоретичні аспекти визначення місця бібліотеки в соціалізації студентів та її роль у просторі класичного університету.

Відомості про автора: 

завідувач сектору рідкісних та цінних видань, провідний бібліотекар відділу зберігання документів Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв

Ковалькова Т., Гавенко О. Фейсбук як метод популяризації книги

У статті представлено досвід створення для популяризації книги книжкової платформи «Прочитай. Книгозбірня» у соціальній мережі «Фейсбук» в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. 

Відомості про автора: 

завідувач, головний бібліотекар відділ міського абонементу Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека

Семиряд Ю. Вільнюська єврейська публічна бібліотека: з відкритим серцем до усіх національностей

У статті представлено досвід роботи Вільнюської єврейської публічної бібліотеки, що відкрита як філія у Вільнюській публічній окружній бібліотеці ім. Адама Міцкевича у Литві завдяки подарованій п’яти тисячній книжковій колекції американцем Вайманом Брентом (Wyman Brent). 

Відомості про автора: 

бібліограф Бібліотеки імені О. Герцена Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» Святошинського району міста Києва

Страницы

Подписка на RSS - № 1 (19) 2020