№ 4 (22) 2020

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

Спираючись на новітній бібліотекознавчий досвід щодо розробки та впровадження інноваційних моделей бібліотечного розвитку, стаття аналізує сучасний стан бібліотечно-інформаційної діяльності та пропонує сервіс-орієнтовану модель обслуговування користувачів у системі бібліотечних наукових комунікацій. Стаття окреслює структуру та перераховує основні риси такої моделі, пропоновані Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського. Пропонує блок-схему, де наведено складові сервіс-орієнтованого бібліотечно-інформаційного обслуговування, засновані на формах і засобах наукових комунікацій з широким використанням інформаційних технологій. 

Відомості про автора:

науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

У статті зазначається, що одною з гострих проблем в процесі трансформації та подальшого розвитку вітчизняної бібліотечної справи постає недостатня кількість висококваліфікованих працівників. Висвітлюються заходи Стратегії розвитку бібліотечної справи, які направлені на забезпечення професійного розвитку персоналу бібліотек, оновлення системи бібліотечно-інформаційної освіти та підвищення кваліфікації. Розкривається національне законодавство, що регулює суспільні відносини у сфері забезпечення підготовки та підвищення кваліфікації працівників бібліотечної справи. 

Відомості про автора:

науковий співробітник відділу з охорони інтелектуальної власності, головний бібліотекар відділу з охорони інтелектуальної власності Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Статтю присвячено питанню розвитку сучасних професійних якостей бібліотекаря, зокрема особистісних рис з урахуванням лідерських характеристик. Розглянуто ефективність роботи школи молодого бібліотекаря з теми «soft skills» бібліотечного лідера». З’ясовано основні тенденції розвитку «гнучких» навичок бібліотечного лідера. 

Відомості про автора:

директор бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, м. Одеса, кандидат педагогічних наук

У статті розповідається про основні інструменти тайм-менеджменту, наголошується на необхідності їх використання у діяльності бібліотеки та бібліотекаря задля збільшення ефективності роботи та якісного управління часом. 

Відомості про автора:

завідувач сектору наукової бібліографії Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

У статті проаналізовано інтерпретацію основ маркетингу відповідно до діяльності Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Представлено практичний досвід, який полягає в презентації ресурсів, програм та безкоштовних інструментів для створення маркетингових матеріалів та генерації сучасних PR ідей. 

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

На основі збірника документів і матеріалів «Список репресованої літератури: заборонені видання 1920–30-х років» були виявлені та проаналізовані книги 20–30-х рр. ХХ ст., що зберігаються у фонді Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, які входили до списків заборонених книг Головліту УРСР другої половини 1930-х років. 

Відомості про автора:

завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, м. Київ, кандидат історичних наук

У статті описаний досвід організації та проведення Всеукраїнської акції «Тиха вечірка “Good Silent Party”». Розглянуто глобальну ідею створення вечірки, умови її проведення. Окрему увагу приділено меті вечірки – інклюзивності. Стаття дає власне бачення концепції трансформації бібліотечної справи та бібліотеки як нестереотипного інклюзивного артпростору. 

Відомості про автора:

завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки

Стаття узагальнює досвід діяльності відділу наукової інформації та бібліографії Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки під час карантину. Знайомить з традиційними бібліографічними послугами, що зазнали деяких змін, новими ідеями, які виникли саме завдяки незвичним умовам праці, та бібліографічною продукцією, створеною за цей час. 

Відомості про автора:

завідувач відділу наукової інформації та бібліографії Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

У статті представлено історію створення та сьогодення Польської медичної бібліотеки імені Збіґнєва Реліґи. Характеризуються інформаційні ресурси та основні напрями діяльності книгозбірні. 

Відомості про автора:

завідувач відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків Національної наукової медичної бібліотеки України

У статті висвітлюється досвід роботи ЦБС Мелітопольської міської ради Запорізької області в умовах карантину, спричиненого COVID-19. Представлено можливості використання соціальних мереж та інших інтернет-ресурсів для організації дистанційного обслуговування користувачів, розширення професійної спеціалізації бібліотекарів, комунікації з бібліотечною спільнотою. 

Відомості про автора:

провідний бібліограф Централізованої бібліотечної системи Мелітопольської міської ради Запорізької області

Страницы