Анонси

№ 2 (20) 2020
Науково-дослідна робота бібліотек

Шалиганова А. Від регіональних до всеукраїнських Короленківських читань (з історії наукових досліджень кадрово-управлінської політики бібліотек)

У статті викладено історію науково-дослідної роботи з вивчення проблем сучасної бібліотечної професії, а також кадрового менеджменту та управління бібліотекою. Розкрито шляхи становлення та зміни статусу Короленківських читань з регіонального до всеукраїнського заходу, а також їх значення у вивченні кадрових питань бібліотек. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

№ 2 (20) 2020
Децентралізація і бібліотеки

Тарлінська О. Науково-методичний супровід бібліотек новостворених об’єднаних територіальних громад: досвід Запоріжжя

У статті розглядаються питання щодо впливу реформи децентралізації на діяльність публічних бібліотек запорізького краю та методичний супровід бібліотечних закладів в умовах об'єднаних територіальних громад. 

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

№ 2 (20) 2020
Інтернет-технології в бібліотеках

Шевченко О. Веб-технології на допомогу промоції читання

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо використання нових інформаційних технологій в просуванні та популяризації читання. 

Відомості про автора:

заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

№ 2 (20) 2020
Бібліотечно-бібліографічне обслуговування

Ракуленко Н. Екопросвіта для кожного

Стаття знайомить із досвідом роботи Орхуського центру екологічної інформації, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського у м. Кропивницькому. Робота центру допомогла налагодити міцні партнерські стосунки з різними установами та підприємствами, підсилила роль бібліотеки та згуртувала громаду міста навколо розв’язання екологічних проблем регіону. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського», м. Кропивницький

№ 2 (20) 2020
Бібліотечна освіта, підвищення кваліфікації

Павленко Т. Інтернет-конференція як форма професійної комунікації

Розглянуто специфіку формату інтернет-конференції в ході професійної комунікації з урахуванням досвіду Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету. Визначено основні етапи та чинники успішності інтернет-конференції. Висвітлено підходи та реалізацію проєкту науково-практичної інтернет-конференції Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету «Бібліотеки і суспільство: рух у часі та просторі». 

Відомості про автора:

заступник директора з інформаційних технологій Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

№ 2 (20) 2020
Українська бібліотечна асоціація

Башун О. Інша бібліотека – вийти за межі: щорічна конференція Української бібліотечної асоціації

У статті представлено огляд заходів та доповідей щорічної конференції Української бібліотечної асоціації, яка відбулась 21–22 листопада 2019 року в м. Київ. 

Відомості про автора:

головний редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика», кандидат педагогічних наук