№ 3 (5) 2016

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті характеризуються головні тенденції та особливості розвитку оправи, стилі та матеріали, що використовували в палітурному мистецтві європейських країн; аналізуються характерні риси оправ, що збереглися до сьогодення; розкрито особливості декоративного та конструктивного оздоблення східноєвропейських оправ, зокрема на території України.

Відомості про автора:

головний бібліотекар Національної парламентської бібліотеки України, кандидат історичних наук

У статті представлено звіт про IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукова комунікація в цифрову епоху», яка відбулась у Науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія». Конференцію було присвячено сучасним питанням бібліотекознавства, наукометрії, бібліометрії та видавничих і редакційних політик наукових часописів.

Відомості про автора:

заступник директора з автоматизації Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія»; координатор Американської Бібліотеки ім. В. Китастого Національного університету «Києво-Могилянська академія»

У статті розглядається конвергенція традиційних та інноваційних форм професійного розвитку молодих кадрів у бібліотеках, а також мотивація молодих бібліотечних кадрів на систематичне удосконалення професійної компетентності.

Відомості про автора:

провідний бібліотекар відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Підвищення якості бібліотечно-інформаційної діяльності бібліотеки Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова вимагає володіння мовою міжнародного спілкування. З нагоди проголошення в Україні Року англійської мови, працівники бібліотеки включилися до її вивчення. У статті представлено досвід роботи з активізації вивчення англійської мови бібліотекарями.

Відомості про автора:

бібліотекар відділу літератури іноземними мовами Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова

Стаття розповідає про проект «Бібліотека як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади», що реалізовувався Житомирською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Ольжича і Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Паритет» протягом вересня-листопада 2015 року. Заходи проекту відбулися у 9 бібліотеках Житомирської області.

Відомості про автора:

бібліотекар науково-методичного відділу Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича

Розглядається поняття «краудсорсинг», можливість і доцільність застосування краудсорсингу в бібліотечній сфері, а також досвід Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка у цьому напрямку.

Відомості про автора:

головний бібліотекар Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті висвітлюється досвід роботи Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова з англомовними іноземними студентами, який сприяє взаєморозумінню та налагодженню співпраці між бібліотекою та студентами, окреслено механізми збереження фондів та шляхи боротьби з читацькою заборгованістю.

Відомості про автора:

бібліотекар ІІ категорії, заступник директора Наукова бібліотека Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова

У статті прослідковується історія формування системи підвищення кваліфікації бібліотечних працівників в Україні.

Відомості про автора:

методист Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Стаття розкриває маловідому сторінку бібліографічної діяльності видатного історика, професора Харківського університету В. П. Бузескула.

Відомості про автора:

провідний бібліограф Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна

Статья посвящена Вере Николаевне Созоновой – опытнейшему специалисту-практику в области формирования фондов патентов и стандартов, главному библиотекарю отдела технической литературы (ныне – отдела научно-информационного обеспечения инновационных процессов) Харьковской государственной научной библиотеки им. В. Г. Короленко и приурочена к 60-летию ее трудовой деятельности и 130-летию библиотеки.

Відомості про автора:

главный библиотекарь отдела научно-информационного обеспечения инновационных процессов Харьковской государственной научной библиотеки им. В. Г. Короленко (с 1990 г. по 2015 г.)

Страницы