№ 2 (12) 2018

Файл ЕК: 

Чегринець М. Подружжя бібліотекарів. З великим шануванням та доброю згадкою про Володимира Олексійовича та Ганну Максимівну Шибанових

Представлено життєвий і професійний шлях співробітників Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка у 50–90-х роках XX ст. – завідувача сектору відділу систематизації та організації систематичних каталогів, ветерана війни, ветерана праці В. О. Шибанова та його дружини – одного з найавторитетніших фахівців бібліотеки, бібліотекознавця, завідувача відділу комплектування фондів, ветерана праці Г. М. Шибанової. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Сошинська Я. Партнерство – розвиток – дія: ключові орієнтири розвитку бібліотек

Стаття інформує про проведення 23–24 листопада 2017 р. у м. Києві всеукраїнської науково-практичної конференції та щорічної конференції Української бібліотечної асоціації «Партнерство – розвиток – дія», де розглядались актуальні питання діяльності бібліотек та окреслювались досягнення й напрями розвитку Української бібліотечної асоціації як потужної громадської організації бібліотечної спільноти України. 

Відомості про автора: 

кандидат історичних наук, доцент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», виконавчий директор Української бібліотечної асоціації

Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення

11–12 грудня 2017 року в Науково-технічній бібліотеці імені професора Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбувся міжнародний науково-практичний семінар «Стратегії розвитку бібліотек: від ідеї до втілення», який зібрав більш ніж 120 керівників та провідних фахівців бібліотек, інформаційних, освітніх та соціокультурних установ з усіх куточків України. Доповідачами семінару виступили фахівці провідних бібліотек України та колеги з інших країн. 

Відомості про автора: 

Прес-служба Науково-технічної бібліотеки ім. професора Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Рабаданова Л. Всеукраїнська акція «Читаки. Писаки. Малюваки» як приклад стратегічного соціального партнерства бібліотек для юнацтва

У статті продемонстровано вплив проекту «Читаки. Писаки. Малюваки» на об’єднання культурного простору України. Схарактеризовано дану всеукраїнську акцію як засіб залучення діяльності дітей та юнацтва до творчого прочитання сучасної української та зарубіжної літератури та образотворчої діяльності. Акцентовано увагу на значенні партнерства бібліотек та інших соціокультурних установ як засобу посилення їх ефективної діяльності в сучасному суспільстві. 

Відомості про автора: 

головний методист Державної бібліотеки України для юнацтва, кандидат філософських наук

Костенко Л. Поширення правових знань у бібліотеках для дітей

У статті висвітлюються способи й методи надання дітям правової інформації під час проведення бібліотекарями літературних, розважальних та пізнавальних масових заходів, а також наводяться конкретні норми законів, що гармонійно доповнять сценарії різноманітних заходів у бібліотеках для дітей. 

Відомості про автора: 

юрисконсульт 1-ої категорії Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного

Яковенко Ю. Два роки з життя одного проекту

У статті висвітлено досвід роботи Центральної бібліотеки ім. В. Г. Короленка ЦБС для дорослих м. Маріуполя з популяризації як сучасної української літератури, так і творів українських класиків. Поетапно розкриваючи актуальну, як ніколи, проблематику з просування саме української книги, у статті проаналізовано хід виконання двох етапів проекту «Література поза межами часу» та представлено найцікавіші заходи, спрямовані на залучення маріупольської громади до читання. 

Відомості про автора: 

бібліотекар Центральної бібліотеки ім. В. Г. Короленка Централізованої бібліотечної системи для дорослих, м. Маріуполь

Стрілець О. Особливості формування бібліотечних фондів обласних бібліотек

У статті схарактеризовані особливості формування бібліотечних фондів, окреслені зміни щодо процесу комплектування обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, визначені перспективи та роль автоматизації в пошуку та отриманні необхідної інформації. 

Відомості про автора: 

завідувач відділу формування фондів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського,м. Кропивницький

Помчалова О. Створення авторитетних (нормативних) файлів імен осіб як засіб удосконалення доступу до наукової інформації

У статті висвітлено питання створення авторитетних файлів імен осіб у форматі ІРБІС/AUTHORITY для електронного каталогу Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського, розкрито їхню роль в уніфікуванні бібліографічних записів і вдосконаленні доступу до наукової інформації. 

Відомості про автора: 

молодший науковий співробітник Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського

Соколов В. Бібліоніміка у соціокультурній діяльності бібліотеки

У статті проаналізовано основні ознаки, особливості та відмінні риси нової галузі діяльності бібліотекознавців, що зумовлена виокремленням вивчення власної назви бібліотеки в окремий напрям досліджень. Схарактеризовано сутність і значення терміна «бібліоніміка». Розкрито наслідки впливу назви бібліотеки на підвищення ефективності її діяльності, особливості культурно-масової роботи та впровадження інноваційних практик. Розглянуто систему класифікації утворення назв книгозбірень та основні фактори, що впливають на вибір імені бібліотеки. Розкрито основні напрямки розвитку нових форм і методів діяльності бібліотеки, що були пов’язані з ідентифікацією книгозбірні, посиленням досліджень і практичної роботи, зумовлених акцентуванням уваги на назві установи. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Борисенко Н. Дозоване читання: історія спецфонду Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті розповідається про формування жорстокої системи бібліотечної цензури в умовах панування тотального радянського режиму, про технологію і механізми вилучення забороненої літератури та створення спецфондів на прикладі Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. 

Відомості про автора: 

завідувач відділу наукової організації і використання основного фонду Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Страницы

Подписка на RSS - № 2 (12) 2018