Анонси

№ 1 (31) 2023
Бібліотеки і війна

Амельченко Ю. Бібліотеки Одещини: адаптація до потреб воєнного часу

У статті наведені та проаналізовані сучасні аспекти бібліотечної роботи з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, волонтерської діяльності бібліотекарів під час війни; висвітлена тема нинішніх поглядів на використання бібліотечних приміщень як територій безпеки, комфорту, спілкування та освіти. 

Відомості про автора:

директорка Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського

№ 1 (31) 2023
Бібліотеки і війна

Животовська В. Нові виклики у діяльності бібліотечних закладів Кіровоградщини під час війни

Стаття знайомить з новими формами діяльності, досвідом роботи бібліотек Кіровоградщини під час повномасштабної війни росії проти України – йдеться про допомогу ВСУ, волонтерську діяльність, роботу з вимушеними переселенцями, біженцями й дітьми. 

Відомості про автора:

директорка Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

№ 1 (31) 2023
Бібліотеки і війна

Калашнікова Н. Післясмак літературних роздумів про війну та літературу

До написання статті автора спонукали роздуми й почуття від прочитання, аналізу й обговорення поезії Євгена Маланюка, навдивовижу актуальної й співзвучної подіям в Україні сьогодні, які виникли після літературних зустрічей з доктором наук, професором Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка Сергієм Михидою в рамках реалізації проєкту, започаткованого в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) в 2022 році. 

Відомості про автора:

провідна редакторка Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

№ 1 (31) 2023
Науково-дослідна робота бібліотек

Луговцев Ю. Вивчення потреб працівників Одеської національної наукової бібліотеки у безперервній фаховій освіті (за результатами дослідження)

Стаття містить матеріали дослідження потреб працівників Одеської національної наукової бібліотеки у безперервній фаховій освіті. 

Відомості про автора:

бібліотекар I категорії сектору науково-дослідної роботи науково-методичного відділу Одеської національної наукової бібліотеки, кандидат філософських наук

№ 1 (31) 2023
Бібліотечно-бібліографічне обслуговування

Шевченко О. Книго- і арттерапія – невід’ємні складові сучасної бібліотеки

У статті представлено досвід роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія по реалізації проєкту «Книжка замість ліків», який сприяв подоланню життєвих труднощів читачами бібліотеки. 

Відомості про автора:

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

№ 1 (31) 2023
Мережа бібліотек

Діденко Л. Сучасні послуги бібліотеки Полтавського університету економіки і торгівлі на підтримку неформальної освіти дорослих в університеті третього віку

У статті проаналізовано «План заходів Кабінету Міністрів України з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року». Розглянуто роль бібліотеки в залученні громадян похилого віку до навчання з метою: оволодіння новими професійними та загальноосвітніми навичками; збереження здоров’я та активного довголіття; забезпечення добробуту; підвищення соціальної, громадянської та фізичної активності. 

Відомості про автора:

директорка Центру інформаційного забезпечення освітнього процесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»