№ 1 (19) 2020

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті висвітлюються питання трансформації якісного та кількісного складу бібліотечних фондів в бібліотеках новостворених об’єднаних територіальних громад і перетворення цих бібліотек у центри спілкування громади та відкриття низки медіацентрів, а також аналізується вплив цих перетворень на формування позитивної думки громади щодо діяльності сучасних бібліотек. 

Відомості про автора:

директор Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського

Сьогодні в бібліотеках все частіше виникають проблеми щодо захисту та збереження баз даних й інформаційних ресурсів від кібератак та інших несанкціонованих втручань, що призводить інколи до непередбачуваних наслідків. Як від цього захиститись та забезпечити захист інформації розпочнемо дискусію у цій статті та запрошуємо колег до предметної полеміки на сторінках журналу. 

Відомості про автора:

директор Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва

У статті представлено досвід створення для популяризації книги книжкової платформи «Прочитай. Книгозбірня» у соціальній мережі «Фейсбук» в Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. 

Відомості про автора:

завідувач, головний бібліотекар відділ міського абонементу Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека

У статті представлено досвід Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва з організації та проведення вуличних book-квестів як інтерактивного формату популяризації краєзнавчої літератури та знань серед молоді міста. 

Відомості про автора:

провідний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва

У статті висвітлено досвід роботи Добропільської міської централізованої бібліотечної системи, яка має Центральну бібліотеку та 5 бібліотек-філій, щодо реалізації проєкту «Мережа інклюзивно-мистецьких просторів в бібліотеках міста Добропілля», підтриманого Українським культурним фондом. 

Відомості про автора:

заступник директора, завідувач методико-бібліографічного відділу Добропільська міська ЦБС Донецької області

У статті висвітлено досвід роботи бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського щодо обслуговування користувачів з проблематики інклюзивної освіти та представлено результати створення своєрідної інклюзивної бібліотеки. 

Відомості про автора:

директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

У статті розглядається питання діяльності Наукової бібліотеки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка у віртуальному середовищі шляхом запровадження інноваційних проєктів інформаційно-бібліографічного, освітньо-наукового, культурно-просвітницького спрямування для ефективного інформування й обслуговування віддалених користувачів та з метою формування постійної онлайн аудиторії. 

Відомості про автора:

директор, кандидат наук із соціальних комунікацій провідний бібліотекар Наукова бібліотека Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка

Стаття розглядає теоретичні аспекти визначення місця бібліотеки в соціалізації студентів та її роль у просторі класичного університету.

Відомості про автора:

завідувач сектору рідкісних та цінних видань, провідний бібліотекар відділу зберігання документів Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв

У статті висвітлюється досвід реалізації одного з творчих проєктів Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, спрямованого на популяризацію доробку сучасних прикарпатських письменників. Основним меседжем даного проєкту є залучення найширшого кола краян до читання і спілкування з майстрами літературного слова. 

Відомості про автора:

директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка

Стаття висвітлює практичний досвід бібліотеки щодо реалізації проєктної ініціативи, застосування інноваційних форм роботи та оптимізації співпраці бібліотеки з національними товариствами Миколаївської області. Представлено різні формати соціокультурної діяльності, що сприяють вивченню історико-культурної спадщини регіону, популяризації національної культури, мови та традицій. Надана оцінка ефективності застосування проєктного методу у діяльності бібліотеки. 

Відомості про автора:

завідувач сектору документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки

Страницы