№ 3 (21) 2020

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті представлено міркування та роздуми щодо ролі книги та бібліотеки в сучасному суспільстві, проаналізовано причини зменшення останнім часом кількості читачів у бібліотеках та запропоновано окремі шляхи вирішення бібліотечних проблем, а також дискутується питання доречності перетворення бібліотек на сучасні хаби. Фахівці запрошуються до дискусії на сторінках журналу. 

Відомості про автора:

бібліотекар відділу документів іноземними мовами Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Стаття містить аналіз законодавчих норм, які регулюють питання спонсорства, а також роз’яснення щодо застосування цих норм в процесі отримання публічними бібліотеками спонсорської допомоги від фізичних чи юридичних осіб. 

Відомості про автора:

провідний методист Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Котляревського

У статті висвітлено доцільність застосування методів і принципів тимбілдингу, його можливостей, як складової, що забезпечить стабільність злагодженої роботи, ефективного розвитку колективу та кожного співробітника зокрема.   

Відомості про автора:

заступник директора Бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

У статті представлено досвід оцифрування газет з фонду Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в рамках проєкту «Електронний архів періодичних видань Back2News» та висвітлюються умови співпраці та приєднання до проєкту інших книгозбірень України. 

Відомості про автора:

директор компанії ТОВ «Цифрова країна», експерт в галузі технологій оцифрування і створення інформаційних ресурсів (м. Київ, Україна)

У статті на прикладі Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» розглянуто власні електронні сервіси, що надаються в режимі онлайн. Визначено перспективи розвитку бібліотеки в контексті подальшого запровадження нових послуг. 

Відомості про автора:

бібліотекар I категорії Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка»

У статті розглядаються питання оптимізації процесу каталогізації авторефератів дисертацій, ДСТУ тощо у Державній науково-технічній бібліотеці України шляхом сканування та розпізнання титульних аркушів обкладинок авторефератів, ДСТУ та інших документів з фіксованим розташуванням бібліографічних даних для каталогізації, що дає можливість прискорити занесення даних до відповідних полів електронного каталогу. 

Відомості про автора:

завідувач відділу наукового комплектування та опрацювання фондів Державної науково-технічної бібліотеки України

У статті висвітлюються основні заходи щодо відповідальності як працівників бібліотек, так і користувачів за збереження бібліотечних фондів. 

Відомості про автора:

завідувач відділу зберігання та наукового вивчення фондів Одеської національної наукової бібліотеки

У статті представлено персональні бібліографічні посібники про видатного українського композитора, Героя України Володимира Івасюка. 

Відомості про автора:

завідувач редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка

У статті розглядається досвід створення з ініціативи Херсонської централізованої бібліотечної системи літературного світу «Тевтонія» та його фендому у місті Херсон. Показано інноваційність та актуальність такої форми роботи з молоддю, проаналізовано результати проєкту для херсонських бібліотек. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар з питань координації Херсонської централізованої бібліотечної системи, кандидат історичних наук

У статті представлено досвід реалізації проєкту Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка «Мандрівний поетичний бібліопростір А+» за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Н.О.Р.Д.» у 2019 р. 

Відомості про автора:

заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Страницы