№ 2 (24) 2021

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

На сучасну пору проблема верифікації (перевірки) публічної інформації займає ключове місце на шляху розвитку держави та суспільства. Інформаційний шум, фейки, маніпуляції досягли нечуваного раніше обсягу за кількістю та потужністю поширення. З метою покращення орієнтації в інформаційному просторі автори розробили класифікацію верифікації публічної інформації, в якій публічна інформація диференціюється за класами істин й відповідно за ступенями довіри до неї. На думку авторів, концепт розвитку бібліотечної діяльності у сфери верифікації публічної інформації є цінним стратегічним кроком у сфері адміністрування інформаційними відносинами в інформаційному просторі країни. 

Відомості про автора:

головний бібліограф, кандидат філософських наук, головна бібліографиня Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого

У статті представлені результати обласного соціологічного дослідження «Молодь і бібліотека: потреби та очікування», проведеного Миколаївською обласною бібліотекою для юнацтва у 2020 році. Дослідження виявило ставлення молодих людей до трансформації бібліотек через розширення функцій та введення нетрадиційних послуг. 

Відомості про автора:

методистка науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

У статті представлено досвід роботи з бібліотечного обслуговування, промоції книги й читання, надання користувачам освітніх послуг, інших онлайнових сервісів, підвищення професійної компетентності фахівців в умовах пандемії коронавірусу та нової цифрової реальності. 

Відомості про автора:

завідувачка відділу обслуговування користувачів, завідувачка відділу бібліотечного маркетингу і менеджменту Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького, м. Миколаїв

У статті зосереджується увага на важливості об’єднання зусиль бібліотек зі створення та обробки інформації. Висвітлюється досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія по організації корпоративної роботи бібліотек в рамках проєкту «Придніпровський корпоративний каталог». 

Відомості про автора:

член правління Міжнародної асоціації користувачів і розробників електронних бібліотек та нових інформаційних технологій, директорка Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

У статті наведено основні напрями інформатизації бібліотеки. Розглядається стан впровадження, використання автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи в бібліотеці коледжу. 

Відомості про автора:

бібліотекарка I категорії провідна спеціалістка Бібліотека Вінницького технічного колледжу

У статті відображено процес формування та тематику приватної колекції Миколи Григоровича Жулинського в фонді Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія». 

Відомості про автора:

провідна бібліотекарка відділу комплектування та обробки літератури, завідувач сектору абонементів Наукова бібліотека Національного університету «Острозька академія»

У статті охарактеризовано опубліковані, як за кордоном, так і в Україні, бібліографічні посібники про німецькомовного поета та перекладача Пауля Целана. 

Відомості про автора:

завідувачка редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія в реалізації проєкту, спрямованого на популяризацію читання через музичне мистецтво. 

Відомості про автора:

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Автори статті презентують нове видання – збірку біографічних нарисів «Славна когорта фахівців медичних бібліотек України» з серії «Славні імена української медичної книги: медичні бібліотеки України в особах, документах, бібліографії», яке було видано до 90-річчя заснування Національної наукової медичної бібліотеки України у 2020 році. 

Відомості про автора:

виконувачка обов’язків генеральної директорки, заслужена працівниця культури України, головна бібліотекарка Національна наукова медична бібліотека України

У статті подано інформацію про проведення Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва в онлайн-форматі VIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія і практика досліджень на сучасному етапі». 

Відомості про автора:

заступниця директора з наукової роботи та інформатизації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва

Страницы