№ 3 (13) 2018

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

Подається компаративний аналіз між відповідністю (кореляцією) бібліотек новим вимогам соціуму, що керуються процесами діджиталізації; цифровими відносинами; організаційним та управлінським спрощенням; екологізацією; ресурсозбереженням; глобалізацією тощо. Визначаються ознаки загрози подальшого існування бібліотеки, зокрема її ідентичності у зв’язку з масовим розвитком доступних інформаційних технологій, спрямованих на збирання, обробку, управління та збереження інформації. У цьому контексті актуалізується потреба зміни змісту навчання нового покоління бібліотечних фахівців, які здатні еволюційно трансформувати бібліотеку під вимоги, можливості й потреби сучасного та перспективного суспільства без зміни її вікової ідентичності. 

Відомості про автора:

головний бібліограф Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, кандидат філософських наук

У статті розглянуто основні принципи малопоширеної форми управління – меритократії. А також – можливість впровадження нових методів керівництва у бібліотечну професію. 

Відомості про автора:

завідувач відділу Бібліотеки Вінницького національного університету імені М. І. Пирогова

У статті проаналізовано роль веб-сайту та соціальних мереж у формуванні сучасного, позитивного та привабливого іміджу бібліотеки на прикладі віртуальної роботи Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. М. Горького. Розкрито та обґрунтовано основні принципи й підходи до оновлення сайту бібліотеки та внесення концептуальних змін щодо структури, змістовного наповнення й зручності використання. Визначено роль сайту та соціальних мереж для просування бренду бібліотеки. 

Відомості про автора:

провідний редактор, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Луганська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. М. Горького

У статті висвітлено досвід Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка з організації доступу до інформації віддалених користувачів шляхом просування власних бібліотечно-інформаційних ресурсів, послуг і продуктів у веб-просторі. Розглянута рекламна діяльність бібліотеки як інструмент залучення потенційних користувачів, зацікавлених у її інформаційних продуктах. 

Відомості про автора:

завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті розглянуто досвід рекласифікації літератури іноземними мовами за системою УДК та організація її розміщення у відділі обслуговування бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар, бібліотекар I категорії Бібліотека Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Стаття висвітлює досвід проектної діяльності бібліотеки та можливі напрямки оптимізації співпраці бібліотек з національними товариствами.  

Відомості про автора:

завідувач сектору документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова

У статті висвітлюється виховна та культурно-просвітницька діяльність бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, яка сприяє міжкультурному спілкуванню молодіжного середовища університету, які є носіями різних культур. 

Відомості про автора:

заступник директора Бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

У статті висвітлено досвід Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського із запровадження літнього читального залу просто неба, який з роками став осередком культурного життя та неформального центру інтелектуального розвитку громади міста Кропивницький. 

Відомості про автора:

завідувач відділу соціокультурної діяльності Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

У статті розглядаються процеси формування методичної діяльності у бібліотечній справі України з 1991 р. і дотепер, а саме: створення нової організаційної структури методичної служби, трансформації методичних функцій; аналізуються нові тенденції, сучасні форми та методи методичної діяльності. 

Відомості про автора:

методист Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті схарактеризовано досвід, проблеми, перспективи створення, особливості функціонування музеїв історії бібліотек (бібліотечної справи); проаналізовано специфіку формування та розвиток діяльності віртуальних музеїв історії бібліотек, а також значення музею історії бібліотек(и) у розвитку науково-дослідної, експозиційно-виставкової та культурно-масової роботи книгозбірні, у збереженні та популяризації національної культурної спадщини та у підвищенні іміджу бібліотечної діяльності. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Страницы