№ 2 (28) 2022

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті здійснено моніторинг думки сучасної молоді щодо важливих для них сфер життєдіяльності, зокрема до нинішніх умов життя в незалежній Україні, можливості для самореалізації, ідеї та погляди щодо покращення умов у власній країні. Інформація базується на даних актуального соціологічного дослідження, а також подається стислий огляд попередніх досліджень. 

Відомості про автора:

провідна бібліотекарка науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва

Стаття узагальнює досвід вітчизняних бібліотекознавчих досліджень щодо організації та популяризації електронних бібліотечних виставок в системі бібліотечних наукових комунікацій. 

Відомості про автора:

наукова співробітниця відділу комплексного обслуговування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

У статті представлено досвід бібліотек Кіровоградщини щодо відзначення ювілею видатної Лесі Українки в рамках обласного бібліотечного стріму «Лесине слово звучатиме знову!». 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо організації читацького клубу як дієвого інструменту в просуванні та популяризації читання. 

Відомості про автора:

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

28 вересня 2021 року, напередодні відзначення професійного свята Всеукраїнського дня бібліотек, на базі Регіонального тренінгового центру Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка в онлайн-форматі відбувся перегляд відеоекспозицій учасників II обласного онлайн ярмарку бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді». 

Відомості про автора:

головна методистка науково-методичного відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка

У статті узагальнено інформацію про бібліотечні будівлі, які є лауреатами, фіналістами та учасниками шорт-списків двох міжнародних архітектурних премій – Премії Міса ван дер Рое та Премії Ага Хана. Детально охарактеризовано бібліотечні будівлі-переможниці цих премій: Національна бібліотека Франції, бібліотека Турецького історичного товариства, Бібліотека Александрина (Єгипет), дитяча бібліотека Мікро Юаньєр (Китай). Дослідження є першою спробою бібліотекознавчого аналізу особливостей сучасних бібліотечних будівель, відзначених міжнародними архітектурними нагородами як видатні пам'ятки сучасної архітектури. Вивчення такого успішного зарубіжного досвіду будівництва бібліотек сприяють розвитку міжпредметних зв’язків вітчизняного бібліотекознавства і стимулюють розвиток архітектурно-будівельної практики. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидатка історичних наук, доцентка

Висвітлено четвертий етап розбудови бібліотек Національної академії наук України, який охоплює період 1970–1990 рр. та характеризується впровадженням функціональної централізації бібліотечної мережі. 

Відомості про автора:

завідувачка відділу наукових видань, кандидатка історичних наук, доцентка; завідувачка відділу науково-методичної роботи, кандидатка наук із соціальних комунікацій Інститут бібліотекознавства Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

У статті висвітлено історію відкриття та шляхи розвитку наукової бібліотеки Катеринославського наукового товариства, яка пройшла багаторічний шлях від підготовки проєкту до фактичного відкриття та діяльності. Досліджено фонди бібліотеки, форми популяризації читання дитячої літератури та постаті, що відігравали важливу роль у розвитку науково-освітнього та бібліотечного простору Катеринославської губернії. 

Відомості про автора:

в. о. директорки Наукової бібліотеки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидатка історичних наук

Історичний нарис, присвячений Наталії Іванівні Чепізі, першій завідувачці та директорці Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (у 1904–1930 рр.). 

Відомості про автора:

директорка Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Стаття присвячена 100-річному ювілею Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна, досвіду з відзначення колективом цієї вагомої дати з поданням огляду найбільш знакових подій, які відбулись протягом ювілейного року. 

Відомості про автора:

директорка Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. О. Лягіна, заслужена працівниця культури України, нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня, лауреатка обласної премії ім. М. Аркаса

Страницы