№ 1 (27) 2022

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

Представлено інформацію про Всеукраїнський конкурс імені Л. Б. Хавкіної Української бібліотечної асоціації на кращу наукову роботу та інноваційний проєкт серед молодих спеціалістів бібліотек, аспірантів, магістрів, студентів, ініційований до 150-річчя від дня народження видатної бібліотекознавиці, однієї із фундаторів харківської бібліотечної школи Любові Борисівни Хавкіної. 

Відомості про автора:

авторка проєкту та членкиня оргкомітету конкурсу, завідувачка кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної; членкиня оргкомітету конкурсу, головна бібліотекарка кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка

У статті описано досвід використання чат-ботів в діяльності бібліотек Кіровоградщини та надано інформацію про обласний конкурс «Чат-бот – віртуальний бібліотечний помічник». 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Стаття висвітлює розвиток літературного процесу в Одесі протягом ХІХ–ХХ ст. на прикладі серії «Літературна Одеса», яка розкриває одеські періоди життя і творчості визнаних майстрів вітчизняної і світової літератури, а також театрального мистецтва. Розглянуто окремі її випуски, наведено цікаві факти про перебування в Одесі майстрів пера. 

Відомості про автора:

головна бібліографиня науково-бібліографічного відділу Одеської національної наукової бібліотеки

У статті представлено відомості про літературні альманахи та збірники, що видавались різними літературними організаціями в Україні протягом 1920–1930-х років, розкрито їх тематичне та ідеологічне спрямування. 

Відомості про автора:

головна бібліографиня Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

У статті представлено книгознавчий огляд малотиражної ілюстрованої літератури видавництва «Аквілон», яке у 2021 році відзначає 100-річний ювілей. Автори зосередили увагу на попримірниковій характеристиці книг «Аквілону» з фонду книжкових пам’яток Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка відділу книжкових пам’яток, цінних видань та рукописів, кандидатка історичних наук; завідувачка сектору культурно-просвітницької роботи Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

У статті йдеться про нові інклюзивні бібліотечні послуги для людей з функціональними порушеннями зору, які стали надаватися завдяки реалізації проєкту «Чути, щоб бачити». В рамках проєкту було придбано обладнання – радіогід для здійснення тифлокоментування заходів і смартфон зі спеціальним додатком Earcatch, який допомагає людям з інвалідністю по зору дивитися кіно. 

Відомості про автора:

завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу, головна бібліотекарка інформаційно-бібліографічного відділу Центральна міська публічна бібліотека ім. В. Г. Короленка, м. Маріуполь

У статті описано досвід проведення та надано детальний сценарій екологічного квесту-перфомансу для учнівської молоді «Вода – стихія і надія». Розроблений маршрут заходу цікавий тим, що створює умови для організації колективної пошукової роботи. Ця весела, емоційна, пізнавальна гра викликає в учасників потребу міркувати, робити висновки, спонукає до творчої екологічно значущої діяльності. 

Відомості про автора:

бібліотекарка I категорії відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

У статті представлено досвід проведення екологічного челенджу з метою формування активної екологічної свідомості серед молодих користувачів бібліотек Дніпропетровщини Дніпропетровською обласною бібліотекою для молоді ім. М. Свєтлова. 

Відомості про автора:

завідувачка відділу методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді; провідна бібліотекарка Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова

У статті висвітлено історію становлення та розвитку наукової медичної бібліотеки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, яка за свій 95-літній шлях перетворилась на одну з кращих бібліотек науково-дослідних установ НАМН України та стала не лише осередком кумуляції найціннішого спеціалізованого науково-медичного фонду з рідкісними бібліотечними ресурсами, а й комунікативним центром надання інформації про історичний досвід наукових здобутків фундаторів української ортопедо-травматологічної київської школи. 

Відомості про автора:

завідувачка наукової медичної бібліотеки Інституту травматології та ортопедії НАМН України

У статті представлено результати обласного конкурсу рекламних буклетів публічних бібліотек територіальних громад Чернівецької області до 30-річчя незалежності України.  

Відомості про автора:

головний методист Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка

Страницы