№ 3 (29) 2022

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті розповідається про необхідність модернізації методів роботи сучасних бібліотек. Акцентовано увагу на інноваційних ідеях у організації культурного дозвілля користувачів. Зокрема, описується робота Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. С. Грушевського з впровадження в практику соціокультурної діяльності таких форм проведення дозвілля як бібліотечний театр та відеогеймінг, що базується на досвіді провідних бібліотек Європи, США та Японії. Проведення таких заходів набуває особливої актуальності для адаптації та морально-психологічної підтримки користувачів бібліотек під час воєнного стану. 

Відомості про автора:

головний бібліограф науково-бібліографічного відділу бібліотекар І категорії електронного читального залу та читального залу літератури з гуманітарних і суспільних наук Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського

Висвітлено науково-просвітницьку роботу відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, які мають на меті забезпечення і сприяння місцевого і регіонального винахідницького руху. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

У статті висвітлено роботу бібліотек України з початку повномасштабної війни, зроблено спробу проаналізувати актуальні напрями діяльності бібліотек різних видів та їх адаптацію до потреб часу, а також визначити місію бібліотек у цей період та їх значення для українського суспільства. 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу; головна бібліотекарка науково-методичного відділу Одеська національна наукова бібліотека

Представлено міркування, судження щодо війни та миру, окреслено перелік руйнувань, яких зазнала Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка під час війни, що триває.  

Відомості про автора:

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

У статті висвітлюється питання створення та функціонування бібліотечних пунктів як форми нестаціонарного обслуговування користувачів, аналізуються нормативно-правові акти, які регулюють їх діяльність, та надається перелік регламентуючих документів для бібліотечних пунктів, що мають бути у публічній бібліотеці. 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара

У статті на основі накопиченого досвіду йдеться про нові форми краєзнавчої роботи Чернігівської обласної бібліотеки для дітей в умовах карантинних обмежень. В умовах війни бібліотека також застосовує ці, та розробляє нові проєкти для задоволення потреб читачів. 

Відомості про автора:

головна бібліографиня інформаційно-бібліографічного відділу Чернігівської обласної бібліотеки для дітей

Стаття представляє основні напрямки та досвід роботи бібліотек Сторожинецької ЦБС по обслуговуванню людей з особливими потребами. 

Відомості про автора:

директорка Комунального закладу «Централізована бібліотечна система» Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області

У статті висвітлюється досвід просвітницької роботи Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва на протидію булінгу. 

Відомості про автора:

методистка науково-методичного відділу Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва

У статті висвітлено досвід та результати реалізації проєкту «Видима бібліотека», що здійснювався фахівцями Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва. Проєкт був зосереджений на ресоціалізації засуджених та мав на меті представити можливості сучасної публічної бібліотеки в обслуговуванні засуджених з використанням онлайн послуг та інтернету. 

Відомості про автора:

директорка Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва

У статті надається інформація щодо реформи бібліотечної мережі Каланчацької територіальної громади та осучаснення обладнання сільських бібліотек і запровадження нових послуг користувачам. 

Відомості про автора:

директорка Каланчацької ЦБС Херсонської області, заслужена працівниця культури України

Страницы