Бібліотеки і війна

Горбатенко Ю. Військовий час дитячих бібліотек Одеси

Чотири місяці війни стали випробуванням для міських бібліотек Одеси, які переформатували свою роботу за умов воєнного часу. Війна ламає плани, але ми незламні. Про те, як сьогодні працюють міські дитячі бібліотеки у статті виконуючого обов'язки директора Централізованої міської бібліотечної системи для дітей міста Одеси Юрія Горбатенка. 

Відомості про автора: 

виконуючий обов'язки директора Централізованої міської бібліотечної системи для дітей м. Одеси

Прохорова Г. Популяризація науки: Харків на передовій

Висвітлено науково-просвітницьку роботу відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, які мають на меті забезпечення і сприяння місцевого і регіонального винахідницького руху. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка відділу науково-інформаційного забезпечення інноваційних процесів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Забіянов Є., Антонюк Д. Бібліотечний театр та відеогеймінг

У статті розповідається про необхідність модернізації методів роботи сучасних бібліотек. Акцентовано увагу на інноваційних ідеях у організації культурного дозвілля користувачів. Зокрема, описується робота Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. С. Грушевського з впровадження в практику соціокультурної діяльності таких форм проведення дозвілля як бібліотечний театр та відеогеймінг, що базується на досвіді провідних бібліотек Європи, США та Японії. Проведення таких заходів набуває особливої актуальності для адаптації та морально-психологічної підтримки користувачів бібліотек під час воєнного стану. 

Відомості про автора: 

головний бібліограф науково-бібліографічного відділу бібліотекар І категорії електронного читального залу та читального залу літератури з гуманітарних і суспільних наук Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. С. Грушевського

Чегринець М. У тяжкі часи бібліотека згуртувала нас (Роздуми про мир та війну)

Представлено міркування, судження щодо війни та миру, окреслено перелік руйнувань, яких зазнала Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка під час війни, що триває.  

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Сердюк С., Герасимова С. Бібліотеки України під час війни: адаптація до нових реалій та визначення пріоритетів

У статті висвітлено роботу бібліотек України з початку повномасштабної війни, зроблено спробу проаналізувати актуальні напрями діяльності бібліотек різних видів та їх адаптацію до потреб часу, а також визначити місію бібліотек у цей період та їх значення для українського суспільства. 

Відомості про автора: 

завідувачка науково-методичного відділу; головна бібліотекарка науково-методичного відділу Одеська національна наукова бібліотека

Калініна Н. Три літери, за якими сховалося життя

Стаття присвячена питанням роботи публічних бібліотек з вимушено переселеними особами, а також представлено досвід роботи Запорізької міської бібліотеки-філії №10 ім. Т. Шевченка з читачами, які мають статус ВПО.

Відомості про автора: 

завідувач бібліотеки-філії № 10 ім. Т. Г. Шевченка, ЦБС для дорослих м. Запоріжжя

Лобода Г. Книги, творені кров’ю серця

У статті представлено інформацію про презентації книг «Борись в ім’я честі» та «Ічнянці в АТО (сто бійців)» і волонтерську діяльність бібліотекарів.

Відомості про автора: 

провідний бібліотекар з методичної роботи Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва

Подписка на RSS - Бібліотеки і війна