Бібліотеки і війна

Хоружа З. І світло знань і допомога – в ім’я Перемоги

У статті представлено діяльність Національної наукової медичної бібліотеки України під час війни в Україні та внесок колективу книгозбірні у майбутню перемогу. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка Національної наукової медичної бібліотеки України

Федяй С. Національно-патріотичне виховання молоді як один із пріоритетних напрямів соціально-культурної та виховної діяльності бібліотеки у реаліях війни

У статті висвітлено досвід роботи Наукової бібліотеки Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова з національно-патріотичного виховання молоді, яке набуло винятково важливого значення в умовах воєнної агресії російської федерації в Україні. Особлива увага приділена таким актуальним в умовах дистанційної роботи формам соціально-культурної та виховної діяльності бібліотеки як віртуальні виставки, флешмоби тощо. 

Відомості про автора: 

заступниця директора Наукової бібліотеки Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова

Іванова І.Трансформація діяльності публічних бібліотек Києва під час війни: досвід, аналіз, виклики

У статті, яка написана за матеріалами річних звітів централізованих бібліотечних систем міста Києва, йдеться про діяльність публічних бібліотек міста у 2022 році: збереження, функціонування приміщень та фондів, активізацію інформаційної діяльності як складової інформаційного спротиву. Висвітлюються нові напрямки роботи бібліотек: волонтерська діяльність, психологічна допомога користувачам тощо. 

Відомості про автора: 

завідувачка науково-методичного відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва

Новальська Ю. Бібліотечна наука і практика України в умовах воєнного стану

Висвітлено основні напрями досліджень у бібліотекознавстві та практичній діяльності бібліотек України у воєнний час. Доведено, що українські науковці та фахівці бібліотечної справи і в умовах воєнного стану актуалізують стратегічні компоненти національної бібліотечно-інформаційної сфери інформацій в умовах нових реалій. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка науково-дослідного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого

Палівода Т. Досвід волонтерської діяльності Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

У статті узагальнено практичний досвід волонтерської діяльності Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки під час війни та висвітлено співпрацю з громадськими організаціями та благодійними фондами, спрямовану на допомогу і реабілітацію внутрішньо переміщених осіб. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

Лугова Л. Бібліотека як безпечне місце

У статті надано інформацію про проєкт та методичний посібник «Бібліотека як безпечне місце». В посібнику надаються поради для бібліотекарів щодо створення та облаштування укриттів у книгозбірнях. 

Відомості про автора: 

директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, віцепрезидентка Української бібліотечної асоціації, заслужена працівниця культури України

Клюй Т., Казакова Л. Волонтерська діяльність Чернігівської обласної бібліотеки для дітей

У статті розглянуто багаторічну волонтерську діяльність Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, співпрацю з благодійниками та благодійними організаціями Чернігова, громадою міста, починаючи з 2014 року. 

Відомості про автора: 

директорка, заступниця директора Чернігівська обласна бібліотека для дітей

Іваненко С. Особливості роботи бібліотеки Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона Національної академії наук України в умовах воєнного стану

У статті репрезентовано досвід роботи бібліотеки Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України у воєнний період. Подано інформацію щодо волонтерської діяльності бібліотекарів у загально інститутських заходах, що стало невід’ємним складником функціонування книгозбірні під час повномасштабної агресії росії проти України з 24 лютого 2022 р. 

Відомості про автора: 

завідувачка Науково-технічної бібліотеки Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України

Глибицька С. Досвід роботи під час війни

У статті відображений досвід дистанційної роботи автора під час повномасштабної російсько-української війни (2022 р.). 

Відомості про автора: 

головна бібліографиня Центральної наукової бібліотекиХарківського національного університетуімені В. Н. Каразіна

Калашнікова Н. Післясмак літературних роздумів про війну та літературу

До написання статті автора спонукали роздуми й почуття від прочитання, аналізу й обговорення поезії Євгена Маланюка, навдивовижу актуальної й співзвучної подіям в Україні сьогодні, які виникли після літературних зустрічей з доктором наук, професором Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка Сергієм Михидою в рамках реалізації проєкту, започаткованого в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) в 2022 році. 

Відомості про автора: 

провідна редакторка Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

Страницы

Подписка на RSS - Бібліотеки і війна