№ 2 (20) 2020

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті викладено історію науково-дослідної роботи з вивчення проблем сучасної бібліотечної професії, а також кадрового менеджменту та управління бібліотекою. Розкрито шляхи становлення та зміни статусу Короленківських читань з регіонального до всеукраїнського заходу, а також їх значення у вивченні кадрових питань бібліотек. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті розглядаються питання щодо впливу реформи децентралізації на діяльність публічних бібліотек запорізького краю та методичний супровід бібліотечних закладів в умовах об'єднаних територіальних громад. 

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

В данной статье рассматривается один из новых путей доставки информации пользователям библиотеки посредством Telegram-бота. Рассматривается технология поиска по разным критериям и способ заказа документов. Показаны возможности и актуальность применения Telegram-бота в работе с пользователями.

Відомості про автора:

директор, заведующая сектором научной библиографии, заведующий сектором системного администрирования и обеспечения функционирования официального Web-сайта библиотеки Научно-техническая библиотека Национального аэрокосмического университета им. Н. Э. Жуковского «Харьковский авиационный институт»

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо використання нових інформаційних технологій в просуванні та популяризації читання. 

Відомості про автора:

заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

У статті представлено досвід роботи публічних бібліотек Сумщини щодо відзначення 200-річчя від дня народження видатного земляка – Пантелеймона Куліша, письменника, критика, історика, етнографа, фольклориста, видавця, громадського діяча. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар науково-методичного відділу Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки, провідний бібліограф Шосткинської центральної міської бібліотеки

Стаття знайомить із досвідом роботи Орхуського центру екологічної інформації, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського у м. Кропивницькому. Робота центру допомогла налагодити міцні партнерські стосунки з різними установами та підприємствами, підсилила роль бібліотеки та згуртувала громаду міста навколо розв’язання екологічних проблем регіону. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського», м. Кропивницький

У статті розкриті практичні аспекти впровадження Універсальної десяткової класифікації в роботу бібліотек Луганської області. Розглянуті шляхи та науково-організаційні заходи, що допомогли впровадити УДК, та окреслені проблеми, які постали перед публічними бібліотеками та бібліотеками освітніх закладів Луганщини. 

Відомості про автора:

завідувач відділу формування фондів та електронного каталогізування Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки

Стаття-спомин – це спроба повернути з непам’яті сторінку історії одного зі старіших середніх культурно-освітніх навчальних закладів України – Харківського технікуму підготовки культосвітніх працівників. 

Відомості про автора:

ветеран бібліотечної справи

Розглянуто специфіку формату інтернет-конференції в ході професійної комунікації з урахуванням досвіду Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету. Визначено основні етапи та чинники успішності інтернет-конференції. Висвітлено підходи та реалізацію проєкту науково-практичної інтернет-конференції Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету «Бібліотеки і суспільство: рух у часі та просторі». 

Відомості про автора:

заступник директора з інформаційних технологій Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету

У статті представлено огляд заходів та доповідей щорічної конференції Української бібліотечної асоціації, яка відбулась 21–22 листопада 2019 року в м. Київ. 

Відомості про автора:

головний редактор журналу «Бібліотечний форум: історія, теорія і практика», кандидат педагогічних наук

Страницы