№ 1 (31) 2023

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті наведені та проаналізовані сучасні аспекти бібліотечної роботи з надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, волонтерської діяльності бібліотекарів під час війни; висвітлена тема нинішніх поглядів на використання бібліотечних приміщень як територій безпеки, комфорту, спілкування та освіти. 

Відомості про автора:

директорка Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського

У статті відображений досвід дистанційної роботи автора під час повномасштабної російсько-української війни (2022 р.). 

Відомості про автора:

головна бібліографиня Центральної наукової бібліотекиХарківського національного університетуімені В. Н. Каразіна

Стаття знайомить з новими формами діяльності, досвідом роботи бібліотек Кіровоградщини під час повномасштабної війни росії проти України – йдеться про допомогу ВСУ, волонтерську діяльність, роботу з вимушеними переселенцями, біженцями й дітьми. 

Відомості про автора:

директорка Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

У статті репрезентовано досвід роботи бібліотеки Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України у воєнний період. Подано інформацію щодо волонтерської діяльності бібліотекарів у загально інститутських заходах, що стало невід’ємним складником функціонування книгозбірні під час повномасштабної агресії росії проти України з 24 лютого 2022 р. 

Відомості про автора:

завідувачка Науково-технічної бібліотеки Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України

До написання статті автора спонукали роздуми й почуття від прочитання, аналізу й обговорення поезії Євгена Маланюка, навдивовижу актуальної й співзвучної подіям в Україні сьогодні, які виникли після літературних зустрічей з доктором наук, професором Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка Сергієм Михидою в рамках реалізації проєкту, започаткованого в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) в 2022 році. 

Відомості про автора:

провідна редакторка Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

У статті розглянуто багаторічну волонтерську діяльність Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, співпрацю з благодійниками та благодійними організаціями Чернігова, громадою міста, починаючи з 2014 року. 

Відомості про автора:

директорка, заступниця директора Чернігівська обласна бібліотека для дітей

У статті надано інформацію про проєкт та методичний посібник «Бібліотека як безпечне місце». В посібнику надаються поради для бібліотекарів щодо створення та облаштування укриттів у книгозбірнях. 

Відомості про автора:

директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, віцепрезидентка Української бібліотечної асоціації, заслужена працівниця культури України

У статті узагальнено практичний досвід волонтерської діяльності Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки під час війни та висвітлено співпрацю з громадськими організаціями та благодійними фондами, спрямовану на допомогу і реабілітацію внутрішньо переміщених осіб. 

Відомості про автора:

завідувачка відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо створення та реалізації інформаційного проєкту «Україніка» на сайті бібліотеки з метою національно-патріотичного виховання у контексті сучасних викликів. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка редакційно-видавничого центру Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Стаття містить матеріали дослідження потреб працівників Одеської національної наукової бібліотеки у безперервній фаховій освіті. 

Відомості про автора:

бібліотекар I категорії сектору науково-дослідної роботи науково-методичного відділу Одеської національної наукової бібліотеки, кандидат філософських наук

Страницы