№ 1 (31) 2023

Мацей О., Молчанова С. Стратегічна візія Наукової бібліотеки Хмельницького національного університету: від ідеї до втілення (до 60-річчя з дня заснування книгозбірні)

У статті висвітлено досвід наукової бібліотеки університету зі стратегічного планування та реалізації стратегічних програм різних років. Стаття присвячена 60-річчю з дня заснування книгозбірні. 

Відомості про автора: 

заступниця директора, завідувачка науково-методичного відділу Наукова бібліотека Хмельницького національного університету

Бересток Т., Чумак Н., Кадькаленко Л. До історії створення Київського туберкульозного інституту і наукової бібліотеки як важливого підрозділу науково-дослідної установи

Стаття присвячена створенню Київського туберкульозного інституту (нині – Державна установа «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України »), який у 2022 році відсвяткував 100-річчя від дня заснування. Висвітлено історичні етапи становлення установи від дня її заснування, наведені короткі біографічні довідки про видатних вчених інституту та відомості про створення і розвиток наукової бібліотеки 

Відомості про автора: 

завідувачка наукової бібліотеки, провідна бібліотекарка, провідна бібліотекарка Державна установа «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України»

Лупан А. Обласний конкурс краєзнавчих мініпроєктів «Краєзнавча бібліотечна пропозиція – громаді»

У статті розкривається робота публічних бібліотек Чернівецької області у напрямку бібліотечного краєзнавства та висвітлюється інформація про обласний конкурс краєзнавчих мініпроєктів «Краєзнавча бібліотечна пропозиція – громаді». 

Відомості про автора: 

головна методистка науково-методичного відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка

Шматько О. Проєкт «ГОВЕРЛА» для місцевих громад Львівщини

У статті надано інформацію щодо реалізації бібліотеками проєкту «ГОВЕРЛА» для внутрішньо переміщених осіб Львівської області за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Відомості про автора: 

завідувачка науково-методичного відділу Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки

Щербан Р. Інформаційному бюлетеню «Інва.net» − двадцять років

У статті проаналізовано двадцятирічний досвід видання інформаційного бюлетеня «Інва.net» для людей з інвалідністю та людей поважного віку, який інформує їх з правових питань, психологічної допомоги, висвітлює шляхи реабілітації та інтеграції до суспільного життя. Війна, що прийшла в Україну, принесла горе, сльози зруйнувала життя українців, які змушені втікати з окупованих територій. На сторінках ювілейного випуску інформаційного бюлетеня «Інва.net» йдеться про внутрішньо переміщених осіб, які прибули на Рівненщину. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, заслужена працівниця культури України

Туровська Л. Бази даних як складова сучасного бібліотечно-інформаційного комплексу

Стаття визначає провідну роль баз даних в дистанційному бібліотечно-інформаційному обслуговуванні, обґрунтовує актуальність їх формування та розвитку, узагальнює деякі проблеми оптимізації програмного забезпечення. 

Відомості про автора: 

наукова співробітниця відділу комплексного бібліотечного обслуговування

Голуб І. «Україніка»: національна спадщина 24/7

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо створення та реалізації інформаційного проєкту «Україніка» на сайті бібліотеки з метою національно-патріотичного виховання у контексті сучасних викликів. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка редакційно-видавничого центру Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Палівода Т. Досвід волонтерської діяльності Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

У статті узагальнено практичний досвід волонтерської діяльності Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки під час війни та висвітлено співпрацю з громадськими організаціями та благодійними фондами, спрямовану на допомогу і реабілітацію внутрішньо переміщених осіб. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

Лугова Л. Бібліотека як безпечне місце

У статті надано інформацію про проєкт та методичний посібник «Бібліотека як безпечне місце». В посібнику надаються поради для бібліотекарів щодо створення та облаштування укриттів у книгозбірнях. 

Відомості про автора: 

директорка Львівської обласної бібліотеки для дітей, віцепрезидентка Української бібліотечної асоціації, заслужена працівниця культури України

Клюй Т., Казакова Л. Волонтерська діяльність Чернігівської обласної бібліотеки для дітей

У статті розглянуто багаторічну волонтерську діяльність Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, співпрацю з благодійниками та благодійними організаціями Чернігова, громадою міста, починаючи з 2014 року. 

Відомості про автора: 

директорка, заступниця директора Чернігівська обласна бібліотека для дітей

Страницы

Подписка на RSS - № 1 (31) 2023