№ 3 (9) 2017

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті охарактеризовано загальні питання регіональної енциклопедистики; проаналізовано проблеми створення регіональних довідково-енциклопедичних видань з бібліотечної справи у взаємозв’язку з розвитком регіональної бібліотечної політики; розкрито сучасний стан розвитку та підготовки бібліотечних енциклопедій в Україні. 

Відомості про автора:

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

У статті висвітлено діяльність Корпоративного об’єднання працівників бібліотек для дітей Рівненської області, мета якого – створення інтерактивних ресурсів для веб-сайту «Бібліоігротека». Описано досвід застосуваня сервісів Веб 2.0 для створення ігрових завдань та використання веб-сайту в роботі з користувачами.

Відомості про автора:

завідувач інформаційно-бібліографічного відділу Рівненської обласної бібліотеки для дітей

У статті представлено досвід використання бібліотекою для дітей комплексу каналів масової комунікації для просування книги, читання та бібліотечних послуг.

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна

Розглядаються деякі елементи, функції та тренди соціального маркетингу, що допоможуть надати бібліотечним сторінкам та спільнотам додаткового поштовху в просуванні власного контенту.

Відомості про автора:

методист відділу науково-методичної роботи Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті розглянуто досвід роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського з питань збереження документного ресурсу бібліотеки, у т. ч. рідкісних видань.

Відомості про автора:

завідувач відділу наукової організації та зберігання фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського

У статті висвітлено процес формування та склад фондів приватних книжкових колекцій діячів української діаспори в Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія». Наведено основні факти з біографії дарувальників та власників колекцій, проаналізовано видання книгозбірні, які є цінним джерелом вивчення праць українських учених, громадських та культурних діячів діаспори.

Відомості про автора:

провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія»

Стаття присвячена проблемі накопичення, обробки, систематизації, зберігання і надання користувачам фотодокументів, формуванню спільного якісного електронного ресурсу спрямованого на потреби користувачів бібліотек, архівів, музеїв, його збереженню і представленню у електронному середовищі.

Відомості про автора:

директор Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України

У статті висвітлено досвід проведення обласного ярмарку бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді», зініційованого Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка, розкрито окремі новітні бібліотечні послуги: «Сучасна мобільна бібліотека на колесах» (бібліобус) Сторожинецької ЦБС, «Творча 3D-лабораторія» головної книгозбірні Буковини та інші.

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу, головний методист науково-методичного відділу Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка

У статті представлено досвід Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва та підходи до стратегічного планування ЦБС, визначено його вплив на успішний розвиток бібліотек регіону та запоруку запроваджених і майбутніх інновацій.

Відомості про автора:

директор, заступник директора Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва

Стаття присвячена 120-річчю з дня народження поета, культуролога-енциклопедиста та публіциста Євгена Маланюка. Висвітлюється досвід роботи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського міста Кропивницький з вшанування пам’яті поета-земляка на батьківщині. У статті подано огляд заходів, які проходять в бібліотеці та популяризують творчість видатного земляка. Розкриваються книжкові фонди та проекти, представлені на сайті бібліотеки.

Відомості про автора:

завідувач відділу краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

Страницы