№ 3 (9) 2017

Файл ЕК: 

Глибицька C. Бібліографічні та бібліографознавчі праці В. М. Грамми (до 80-річчя від дня народження)

Стаття присвячена бібліографічній та бібліографознавчій діяльності кандидата біологічних наук, природоохоронця та бібліографа В. М. Грамми.

Відомості про автора: 

головний бібліограф Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Мошинська К. Василь Герасимович Дригайло (із нагоди 80-річчя від дня народження)

Стаття висвітлює основні етапи життя, наукову, науково-організаційну, педагогічну та громадську діяльність, внесок у розвиток бібліотечної справи відомого українського бібліотекознавця, заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, директора Науково-технічної бібліотеки ім. професора Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (1991–2015), президента Української бібліотечної асоціації (2001–2006) В. Г. Дригайла.

Відомості про автора: 

завідувач відділу довідково-бібліографічної та інформаційної роботи Науково-технічної бібліотеки імені професора Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Морозова Н. 110 років визнання: до ювілею Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва

У статті подано матеріали про історію і сьогодення Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, а також про відзначення колективом 110-ї річниці з часу її заснування.

Відомості про автора: 

директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України

Зніщенко М., Острікова Н. Об’єднані територіальні громади та їх вплив на формування інноваційних бібліотечних процесів в Україні (за матеріалами Х науково-практичної конференції «Бібліотека і книга в контексті часу»)

У статті розглядаються питання діяльності бібліотек, спеціалізованих бібліотек для дітей зокрема, в умовах новостворених об’єднаних територіальних громад.

Відомості про автора: 

генеральний директор, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, віце-президент Української асоціації працівників бібліотек для дітей; завідувач відділу інформаційної та довідково-бібліографічної роботи Київська обласна бібліотека для дітей

Макарова Т. Євген Маланюк: повернення на Батьківщину (до 120-річчя від дня народження поета)

Стаття присвячена 120-річчю з дня народження поета, культуролога-енциклопедиста та публіциста Євгена Маланюка. Висвітлюється досвід роботи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. Чижевського міста Кропивницький з вшанування пам’яті поета-земляка на батьківщині. У статті подано огляд заходів, які проходять в бібліотеці та популяризують творчість видатного земляка. Розкриваються книжкові фонди та проекти, представлені на сайті бібліотеки.

Відомості про автора: 

завідувач відділу краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

Тверда Т., Варюхіна Л. Cтратегія розвитку ЦБС як запорука її успішності

У статті представлено досвід Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва та підходи до стратегічного планування ЦБС, визначено його вплив на успішний розвиток бібліотек регіону та запоруку запроваджених і майбутніх інновацій.

Відомості про автора: 

директор, заступник директора Центральна міська бібліотека ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва

Макарейчук Т., Лупан А. Ярмарок бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді»

У статті висвітлено досвід проведення обласного ярмарку бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді», зініційованого Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка, розкрито окремі новітні бібліотечні послуги: «Сучасна мобільна бібліотека на колесах» (бібліобус) Сторожинецької ЦБС, «Творча 3D-лабораторія» головної книгозбірні Буковини та інші.

Відомості про автора: 

завідувач науково-методичного відділу, головний методист науково-методичного відділу Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка

Корнійчук М. Приватні книжкові колекції діячів української діаспори у фондах Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія»

У статті висвітлено процес формування та склад фондів приватних книжкових колекцій діячів української діаспори в Науковій бібліотеці Національного університету «Острозька академія». Наведено основні факти з біографії дарувальників та власників колекцій, проаналізовано видання книгозбірні, які є цінним джерелом вивчення праць українських учених, громадських та культурних діячів діаспори.

Відомості про автора: 

провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія»

Бондарчук О. Збереження та використання інформаційного ресурсу: традиційні та новітні підходи

У статті розглянуто досвід роботи Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського з питань збереження документного ресурсу бібліотеки, у т. ч. рідкісних видань.

Відомості про автора: 

завідувач відділу наукової організації та зберігання фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського

Нахова Т., Голенко І. Сучасний медіапростір: ефективні технології по залученню дітей до читання

У статті представлено досвід використання бібліотекою для дітей комплексу каналів масової комунікації для просування книги, читання та бібліотечних послуг.

Відомості про автора: 

завідувач науково-методичного відділу, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Миколаївська обласна бібліотека для дітей ім. В. О. Лягіна

Страницы

Подписка на RSS - № 3 (9) 2017