№ 2 (4) 2016

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті представлено інформацію про презентації книг «Борись в ім’я честі» та «Ічнянці в АТО (сто бійців)» і волонтерську діяльність бібліотекарів.

Відомості про автора:

провідний бібліотекар з методичної роботи Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва

Представлено міркування щодо ролі книги та професії бібліотекаря, спираючись на висловлення відомих вчених, письменників, науковців.

Відомості про автора:

бібліотекар Бібліотеки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

У статті висвітлюються актуальні питання законодавчої бази України в сфері трудових правовідносин, подається аналіз проекту Трудового кодексу України, розглядаються основні питання, які можуть виникнути між робітником і роботодавцем у сфері діяльності публічних бібліотек, з урахуванням нового проекту Трудового кодексу України.

Відомості про автора:

юрист, фахівець у галузі кримінального права, завідуюча бібліотекою-філією № 10 , ЦБС для дорослих м. Запоріжжя

Розглянуто основні недоліки наявних систем преміювання працівників університетів України за публікації у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах, з метою стимулювання росту їх наукової продуктивності. Запропонований альтернативний квартильний підхід до вирішення даної проблеми, який враховує особливості різних наукових дисциплін.

Відомості про автора:

директор Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія», кандидат наук із соціальних комунікацій

Стаття знайомить з результатами редакції Путівника по краєзнавчих ресурсах України, що презентований на сайті Національної історичної бібліотеки України.

Відомості про автора:

головний бібліограф відділу історичного краєзнавства Національної історичної бібліотеки України

Узагальнюється досвід створення бази даних «Послуги читальних залів» (БД ПЧЗ) в Національній бібліотеці України імені В. І Вернадського. Розглянуто практичні питання розробки структури БД ПЧЗ, засобів для введення, пошуку та статистичного аналізу інформації з БД ПЧЗ.

Відомості про автора:

керівник Центру бібліотечних електронних ресурсів і технологій, доктор наук із соціальних комунікацій та науковий співробітник відділу інформаційно-комунікаційних технологій Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Узагальнюється досвід розробки автоматизованого робочого місця пункту запису читачів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з використанням засобів системи автоматизації бібліотек «ІРБІС64» та системи персоналізації пластикових карток «IDCardMaster».

Відомості про автора:

науковий співробітник відділу інформаційно-комунікаційних технологій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

У статті аналізуються основні зміни та сучасні підходи до обслуговування спеціалістів у наукових бібліотеках.

Відомості про автора:

провідний бібліотекар відділу обслуговування Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара

Стаття акцентує увагу на важливості популяризації художньої літератури та висвітлює різнопланову діяльність відділу художньої літератури Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, а також клубу літературних дебютів «Нові імена».

Відомості про автора:

завідувач відділу художньої літератури Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка

У статті представлено інноваційну форму роботи зі студентами – години освіченості, які входять до системи заходів з культурно-просвітницької, виховної роботи наукової бібліотеки вищого навчального закладу.

Відомості про автора:

головний бібліограф, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри культурних універсалій; завідувач сектору культурно-виховної роботи Наукова бібліотека Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка

Страницы