У статті зосереджується увага на функціонуванні бібліотек-депозитаріїв в умовах сьогодення. Висвітлюється досвід Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук, яка є бібліотекою-депозитарієм від 1975 р., й акцентується увага на власному баченні з вирішення однієї із проблем бібліотечної системи України як депозитарні або колекційні збереження. Наголошується на важливому завданні державницького врегулювання нормативної документації стосовно функцій, покладених на бібліотеки-депозитарії України.
Відомості про автора:
директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук, доктор сільськогосподарських наук, доктор історичних наук, професор, академік НААН, заслужений працівник сільського господарства України
У статті проаналізовано «План заходів Кабінету Міністрів України з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року». Розглянуто роль бібліотеки в залученні громадян похилого віку до навчання з метою: оволодіння новими професійними та загальноосвітніми навичками; збереження здоров’я та активного довголіття; забезпечення добробуту; підвищення соціальної, громадянської та фізичної активності.
Відомості про автора:
директорка Центру інформаційного забезпечення освітнього процесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»
Висвітлено сучасний етап розбудови бібліотек Національної академії наук України, який охоплює період 2011–2021 рр. та характеризується початком запровадження у мережі цифрових технологій.
Відомості про автора:
завідувачка відділу наукових видань, кандидатка історичних наук, доцента; завідувачка відділу науково-методичної роботи, кандидатка наук із соціальних комунікацій Інститут бібліотекознавства Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
У статті висвітлюються форми і методи діяльності бібліотеки Київського кооперативного інституту бізнесу і права.
Відомості про автора:
завідувачка бібліотеки Київського кооперативного інституту бізнесу і права, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Стаття висвітлює діяльність Централізованої міської бібліотечної системи для дітей м. Одеси по залученню дітей до читання, вивченню їх інтересів та причин, що спонукають їх до читання.
Відомості про автора:
заступниця директора Централізованої міської бібліотечної системи для дітей м. Одеси
У статті висвітлено історію становлення та розвитку наукової медичної бібліотеки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, яка за свій 95-літній шлях перетворилась на одну з кращих бібліотек науково-дослідних установ НАМН України та стала не лише осередком кумуляції найціннішого спеціалізованого науково-медичного фонду з рідкісними бібліотечними ресурсами, а й комунікативним центром надання інформації про історичний досвід наукових здобутків фундаторів української ортопедо-травматологічної київської школи.
Відомості про автора:
завідувачка наукової медичної бібліотеки Інституту травматології та ортопедії НАМН України
У статті висвітлюються багаторічні традиції влаштування творчих вечорів з метою вшанування пам’яті видатних українців у Національній науковій медичній бібліотеці України.
Відомості про автора:
головна бібліотекарка Національної наукової медичної бібліотеки України
У статті висвітлено форми соціокультурних заходів наукової бібліотеки, проведених зі студентами-медиками, учасниками творчої студії «Вежа», яка активно працює й розвивається на базі бібліотеки протягом 25 років.
Відомості про автора:
завідувачка відділу культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова
У статті висвітлюється практичний досвід розширення сфери бібліотечного спілкування, яке є запорукою соціального престижу Наукової бібліотеки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка.
Відомості про автора:
провідна бібліотекарка, головна бібліотекарка Наукова бібліотека Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка
Представлено досвід Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету щодо оригінальної моделі організації фахово-орієнтованого електронного контенту як вебліографічного навігаційного інструмента відкритих освітніх ресурсів з використанням джерел інституційних репозитаріїв закладів вищої освіти та наукових установ України. Поряд з власними зібраннями відкриті освітні ресурси суттєво розширюють документну й інформаційно-ресурсну базу та спектр надаваних бібліотекою мережевих освітніх послуг, засоби доступу до яких зосереджені на платформі дистанційної освіти вишу.
Відомості про автора:
заступниця директора з інформаційних технологій Наукової бібліотеки Харківського національного медичного університету