№ 4 (30) 2022

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті відображено роботу та функціонування Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова в умовах війни. Представлено досвід адаптації колективу до нових обставин, визначено стратегічні напрями діяльності, які важливо підтримувати та розвивати для спільної та неминучої перемоги. 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Чотири місяці війни стали випробуванням для міських бібліотек Одеси, які переформатували свою роботу за умов воєнного часу. Війна ламає плани, але ми незламні. Про те, як сьогодні працюють міські дитячі бібліотеки у статті виконуючого обов'язки директора Централізованої міської бібліотечної системи для дітей міста Одеси Юрія Горбатенка. 

Відомості про автора:

виконуючий обов'язки директора Централізованої міської бібліотечної системи для дітей м. Одеси

Сьогодні більшість бібліотек та бібліотекарів допомагають тим, хто цього потребує у ці важкі часи для країни: плетуть маскувальні сітки, збирають та роздають гуманітарну допомогу, допомагають внутрішньо переміщеним особам, територіальній обороні, військовим ЗСУ, літнім людям. Всі докладають зусилля для наближення перемоги та займаються волонтерством, не завжди задумуючись про себе. В цій статті представлено досвід, який допоможе бібліотекарям-волонтерам запобігати емоційного вигорання та зберегти своє психічне та фізичне здоров’я. 

Відомості про автора:

завідувачка сектору науково-технічної бібліотеки, керівниця Інформаційно-ресурсного центру «Без бар’єрів» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», практична психологиня, членкиня Асоціації дитячих та сімейних психологів України та Національної психологічної асоціації

У статті висвітлено досвід практичної роботи фахівців Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського (м. Кропивницький) із запровадження і проведення циклу тренінгових занять для різник вікових і цільових груп користувачів з метою підвищення спроможності учасників ефективно працювати з цифровими ресурсами через опанування навичок застосування послуг електронного урядування. 

Відомості про автора:

завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

Розкрито значення особистих книжкових колекцій Одеської національної наукової бібліотеки в культурологічному просторі; уперше репрезентовано книжкову колекцію та приватний архів українського письменника-публіциста, літературознавця й бібліографа Г. Д. Зленка, подано окремі біографічні відомості про нього та означено його творчі здобутки. Показано роль і місце біобібліографічних досліджень Г. Д. Зленка у науково-бібліографічній діяльності, висвітлено його основні публікації про українських бібліографів, відомих діячів української літератури та культури, які входили до кола інтересів літературознавця-пошуковця, узагальнено його епістолярій. Визначено значення і роль колекції для подальшого розвитку бібліографознавства. 

Відомості про автора:

заступниця генерального директора з бібліотечної роботи, заслужена працівниця культури України; завідувачка відділу наукового комплектування та обліку документно-інформаційних ресурсів Одеська національна наукова бібліотека

У статті висвітлюються важливість цифровізації, створення та використання електронних ресурсів у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. 

Відомості про автора:

директорка бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

У статті висвітлюються біографічні факти та творча спадщина Ю. І. Липи крізь призму джерел з української діаспори, здійснено порівняльний аналіз липознавчої джерельної бази в екзилі та проаналізовано напрацювання сучасного українського липознавства. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського

На базі фондів наукової бібліотеки проаналізовано власні книгозібрання катеринославських діячів за тематикою, змістом, дарчими написами та печатками. Досліджено книговидавничу справу ХVIII – початку ХХ ст. за форматом та друкарським мистецтвом. Виявлено рідкісні та цінні примірники, що мають цікаву історичну долю, пов’язану з життєдіяльністю особистостей культурно-освітнього простору краю. 

Відомості про автора:

виконувачка обов’язків директорки Наукової бібліотеки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидатка історичних наук

Стаття присвячена проблемам освоєння бібліотекою нових соціальних та інформаційних технологій, створення нових видів інформаційних продуктів. Розкрито поняття біобібліографічного ресурсу, показано його традиційні та інноваційні форми. З'ясовано значення буктрейлера як медіаресурсу з елементами біобібліографії для презентації творчої спадщини письменників Криворіжжя. 

Відомості про автора:

завідувачка сектору підтримки автоматизованої бібліотечної системи та програмного забезпечення бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету

У статті висвітлюються основні моменти щодо комплектування фонду бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського у різні історичні періоди та виклики сьогодення. 

Відомості про автора:

завідувачка відділу комплектування та наукової обробки документів бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

Страницы