№ 2 (32) 2023

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті висвітлено основні тенденції розвитку бібліотек в умовах сучасних зовнішніх та внутрішніх факторів. Розглянуто ключові контраверсійні питання цих напрямів та обґрунтовано всі «за» і «проти». 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Наукової бібліотеки Вінницького національного університету ім. М. І. Пирогова

У статті, яка написана за матеріалами річних звітів централізованих бібліотечних систем міста Києва, йдеться про діяльність публічних бібліотек міста у 2022 році: збереження, функціонування приміщень та фондів, активізацію інформаційної діяльності як складової інформаційного спротиву. Висвітлюються нові напрямки роботи бібліотек: волонтерська діяльність, психологічна допомога користувачам тощо. 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва

Висвітлено основні напрями досліджень у бібліотекознавстві та практичній діяльності бібліотек України у воєнний час. Доведено, що українські науковці та фахівці бібліотечної справи і в умовах воєнного стану актуалізують стратегічні компоненти національної бібліотечно-інформаційної сфери інформацій в умовах нових реалій. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка науково-дослідного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого

У статті висвітлено досвід роботи Наукової бібліотеки Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова з національно-патріотичного виховання молоді, яке набуло винятково важливого значення в умовах воєнної агресії російської федерації в Україні. Особлива увага приділена таким актуальним в умовах дистанційної роботи формам соціально-культурної та виховної діяльності бібліотеки як віртуальні виставки, флешмоби тощо. 

Відомості про автора:

заступниця директора Наукової бібліотеки Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова

У статті представлено діяльність Національної наукової медичної бібліотеки України під час війни в Україні та внесок колективу книгозбірні у майбутню перемогу. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка Національної наукової медичної бібліотеки України

У статті висвітлюються результати регіонального дослідження «Інформаційні потреби відділених користувачів бібліотек півдня України» 

Відомості про автора:

співробітник сектору науково-дослідної роботи науково-методичного відділу Одеської національної наукової бібліотеки, кандидат філософських наук

У статті висвітлено значення провенієнцій та їх різновидів як важливого джерела в дослідженні фонду рідкісних і цінних видань. Охарактеризовано шляхи формування та організацію колекцій. 

Відомості про автора:

заступниця директора наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Стаття присвячена практиці проведення літературної гри «буриме» в Одеській національній науковій бібліотеці та має на меті розширити інструментарій соціокультурної діяльності бібліотек та допомогти бібліотекарям підготуватися до проведення гри. 

Відомості про автора:

головна бібліотекарка науково-методичного відділу Одеської національної наукової бібліотеки

У статті представлено досвід бібліотек Кіровоградщини щодо відзначення 300-го ювілею видатного просвітника та гуманіста Григорія Сковороди в рамках обласної бібліотечної акції «Мудрість віків через роки». 

Відомості про автора:

завідувачка науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

У статті висвітлено досвід проведення регіональної кампанії «Читаємо разом» Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія та бібліотеками області. 

Відомості про автора:

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Страницы