У статті висвітлено основні тенденції розвитку бібліотек в умовах сучасних зовнішніх та внутрішніх факторів. Розглянуто ключові контраверсійні питання цих напрямів та обґрунтовано всі «за» і «проти».
В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.
У статті висвітлено основні тенденції розвитку бібліотек в умовах сучасних зовнішніх та внутрішніх факторів. Розглянуто ключові контраверсійні питання цих напрямів та обґрунтовано всі «за» і «проти».
У статті, яка написана за матеріалами річних звітів централізованих бібліотечних систем міста Києва, йдеться про діяльність публічних бібліотек міста у 2022 році: збереження, функціонування приміщень та фондів, активізацію інформаційної діяльності як складової інформаційного спротиву. Висвітлюються нові напрямки роботи бібліотек: волонтерська діяльність, психологічна допомога користувачам тощо.
Висвітлено основні напрями досліджень у бібліотекознавстві та практичній діяльності бібліотек України у воєнний час. Доведено, що українські науковці та фахівці бібліотечної справи і в умовах воєнного стану актуалізують стратегічні компоненти національної бібліотечно-інформаційної сфери інформацій в умовах нових реалій.
У статті висвітлено досвід роботи Наукової бібліотеки Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова з національно-патріотичного виховання молоді, яке набуло винятково важливого значення в умовах воєнної агресії російської федерації в Україні. Особлива увага приділена таким актуальним в умовах дистанційної роботи формам соціально-культурної та виховної діяльності бібліотеки як віртуальні виставки, флешмоби тощо.
У статті представлено діяльність Національної наукової медичної бібліотеки України під час війни в Україні та внесок колективу книгозбірні у майбутню перемогу.
У статті висвітлюються результати регіонального дослідження «Інформаційні потреби відділених користувачів бібліотек півдня України»
У статті висвітлено значення провенієнцій та їх різновидів як важливого джерела в дослідженні фонду рідкісних і цінних видань. Охарактеризовано шляхи формування та організацію колекцій.
Стаття присвячена практиці проведення літературної гри «буриме» в Одеській національній науковій бібліотеці та має на меті розширити інструментарій соціокультурної діяльності бібліотек та допомогти бібліотекарям підготуватися до проведення гри.
У статті представлено досвід бібліотек Кіровоградщини щодо відзначення 300-го ювілею видатного просвітника та гуманіста Григорія Сковороди в рамках обласної бібліотечної акції «Мудрість віків через роки».
У статті висвітлено досвід проведення регіональної кампанії «Читаємо разом» Дніпропетровською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія та бібліотеками області.