№ 1 (23) 2021

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті представлено роздуми та міркування М. І. Сенченка, професора, доктора технічних наук, директора Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова» про роль бібліотек, книги, читання у сучасному житті. У своєму інтерв’ю він розповідає про досвід інших країн у промоції книги й читання, ділиться корисними практичними порадами з молодими фахівцями. 

Відомості про автора:

провідна бібліографиня відділу зв’язків з громадськістю і реклами Одеської національної наукової бібліотеки

У статті розглянуто інформаційні потреби та вимоги читачів до комфортності бібліотечного простору та оцінено ефективність використання різних видів ресурсів і послуг, які надаються користувачам. Запропоновано рекомендації щодо покращення їх якості. 

Відомості про автора:

завідувач сектору, бібліотекар II категорії Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка»

У статті висвітлюється діяльність Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка в умовах карантинних обмежень. Розповідається про форми та методи роботи з читачами-дітьми в режимі онлайн. 

Відомості про автора:

завідувач відділу інновацій, реклами та організації дозвілля Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т. Г. Шевченка

У статті розглядаються передумови й необхідність створення, розробки, впровадження та подальшого розвитку модуля для надання доступу в мережі Інтернет до наукометричних показників авторів-співробітників університету (організації), а також бібліографічних списків їх робіт. Наводяться етапи, через які довелося пройти розробникам модуля для його впровадження, а також розкрито основні завдання, що ставилися перед розробниками. 

Відомості про автора:

провідний інженер Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, інженер-програміст Центральної бібліотеки ім. І. С. Тургенєва Слобідського району м. Харкова

У статті представлено досвід роботи Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького та бібліотек-філій ЦБС для дорослих м. Миколаєва з комп’ютеризації, впровадження інформаційних технологій та позиціонування в інтернет-середовищі. Продемонстровано шлях бібліотеки від створення перших інтернет-місць для користувачів до надання широкого спектра дистанційних послуг. 

Відомості про автора:

завідувачка відділу електронної інформації Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва, провідна бібліотекарка бібліотеки-філії для юнацтва Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва

У статті висвітлено досвід роботи відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського м. Кропивницького в організації та популяризації різнопланових виставок-експозицій, які покликані донести до відвідувачів бібліотеки світ прекрасного, що нас оточує. 

Відомості про автора:

бібліотекарка I категорії відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

У статті представлено досвід діяльності Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького м. Миколаєва та її бібліотек-філій як центрів неформальної освіти дорослих. Зокрема, зосереджено увагу на навчанні користувачів бібліотек медіа-, цифровій грамотності, навичкам роботи на комп’ютері, користуванню електронними послугами, мобільними технологіями. Охарактеризовано багаторічний процес реалізації просвітницьких ініціатив, проєктів з вивчення мов, отримання городянами нових знань та життєвих навичок у сучасних реаліях. 

Відомості про автора:

бібліотекарка сектору реєстрації користувачів та реклами відділу обслуговування користувачів Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо реалізації проєктів із популяризації читання з активним використанням різноманітних технік фотографування та сучасних практик фотомистецтва, які розширюють можливості використання в бібліотечній діяльності засобів візуалізації. 

Відомості про автора:

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Стаття відображає досвід дистанційної роботи бібліотеки Вінницького педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Показує готовність університетської книгозбірні до роботи під час різноманітних викликів, зокрема карантину, викликаного пандемією коронавірусної інфекції COVID-19. 

Відомості про автора:

директор Бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

У статті висвітлено історію становлення та розвитку мережі медичних бібліотек в Україні з першої половини ХХ століття і до сьогодні. Окреслено проблеми, які постали перед галуззю в процесі реформування та можливі шляхи їх вирішення 

Відомості про автора:

завідувач відділу організаційної та науково-методичної роботи Національної наукової медичної бібліотеки України

Страницы