№ 4 (6) 2016

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті розкрито гуманістичні традиції розвитку бібліотечної діяльності; охарактеризовано зміст і властивості бібліотечного гуманізму, основні його риси і складові; досліджено сучасні особливості прояву принципів та ідей гуманізму у бібліотечній роботі; вивчено характерні ознаки та значення гуманістичної місії бібліотек; проаналізовано своєрідність соціально-культурного функціонування книгозбірень в умовах інформаційного суспільства та інформаційно-телекомунікаційних технологій.

Відомості про автора:

головний бібліотекар Національної парламентської бібліотеки України, кандидат історичних наук

Розглянуто публікаційну активність у фахових наукових виданнях з питань дослідження функціонування Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського за 2010–2015 рр. Вивчено пріоритетні напрями розвідок, присвячених розвитку бібліотеки та позначено тематику, що потребує дослідницької уваги.

Відомості про автора:

науковий співробітник відділу наукової реферативної та аналітичної інформації у сфері освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, кандидат філософських наук

Охарактеризований видавничий репертуар Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України, визначена роль та значення видавничої діяльності для подальшого проведення відкритої інформаційно-комунікаційної політики, спрямованої на максимальне задоволення інформаційно-знаннєвих потреб членів суспільства й забезпечення вільного доступу до інформації та знань.

Відомості про автора:

заступник директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки Національної академії аграрних наук України, кандидат історичних наук

2016 рік проголошений Роком англійської мови в Україні. І це не дивно, оскільки інтеграція і глобалізація соціальних, економічних та культурних процесів, що відбуваються у сучасному суспільстві, потребують вільного володіння іноземними мовами, а це, у свою чергу, – модернізації освітнього простору.

Відомості про автора:

завідувач сектору документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова

У статті відображено різнопланову діяльність центру екологічної інформації та ініціативи бібліотеки у природоохоронній сфері.

Відомості про автора:

бібліотекар II категорії відділу обслуговування користувачів, керівник Центру екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара

У статті представлено досвід роботи бібліотеки-філії № 10 ЦБС для дорослих м. Запоріжжя щодо популяризації поетичного слова серед широкого кола читачів та практичні рекомендації по організації літературних вечорів, висвітлюються питання становлення двобічних зв’язків між літераторами та бібліотекою, а також розкривається процес пошуку талантів серед молоді.

Відомості про автора:

бібліограф бібліотеки-філії № 10 ЦБС для дорослих, м. Запоріжжя

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо проведення регіональної кампанії «Дмитро Яворницький – ім'я, овіяне легендами».

Відомості про автора:

заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

У статті розповідається про нову форму роботи бібліотеки вищого навчального закладу – музейну діяльність, що сприяє збереженню та пропаганді фонду цінних та рідкісних видань освітянської книгозбірні.

Відомості про автора:

директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

У статті представлено досвід роботи Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки по вихованню здорового способу життя в учнів середніх шкіл, ліцеїв та студентів вищих навчальних закладів.

Відомості про автора:

головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

У статті висвітлено досвід роботи бібліотеки Вінницького національного медичного університету (ВНМУ) ім. М. І. Пирогова стосовно організації дозвілля молоді шляхом поєднання творчої самореалізації студентів та викладачів. Організація дозвілля студентів базується на функціонуванні ряду гуртків та клубів за інтересами. Велика увага приділяється напрямку морального виховання, яке здійснюється такими формами роботи, як проведення бесід, організація вечорів, концертів, залучення студентів до участі в акціях гуманістичного характеру.

Відомості про автора:

завідувач сектору культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Страницы