№ 1 (11) 2018

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті проаналізовано сучасний образ бібліотекаря та його складові, а також чинники, що впливають на його формування. Розглянуто стереотипи сприйняття професії бібліотекаря та запропоновано шляхи їх подолання. Акцентовано на психологічні аспекти міжособистісної комунікації та взаємодії. Розкрито значення бібліотеки як соціальної установи у сфері соціальних комунікацій.

Відомості про автора:

бібліотекар Наукової бібліотеки Житомирського національного агроекологічного університету

У статті розглядається трансформація суспільства в Україні – від інформаційного до інноваційного, їх основні складові. Аналізується роль університетських бібліотек у розвитку інноваційного суспільства в Україні.

Відомості про автора:

завідуюча сектором відділу обслуговування Наукової бібліотеки Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, кандидат наук із соціальних комунікацій

У пропонованій статті узагальнений досвід нормативно-регламентуючої діяльності Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського стосовно реєстрації інтелектуальної власності БД «Читачі НБУВ» та організації запису читачів з урахуванням міжнародних стандартів з бібліотечної статистики та практики роботи наукової бібліотеки.

Відомості про автора:

завідувач, кандидат історичних наук молодший науковий співробітник завідувач сектору відділ комплексного бібліотечного обслуговування Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського

Стаття порушує питання теорії бібліотечної статистики у контексті міжнародних стандартів, ознайомлює з розробками вітчизняних та зарубіжних фахівців з питань бібліотечної статистики та окреслює можливості переходу бібліотек на міжнародні стандарти статистичного обліку.

Відомості про автора:

молодший науковий співробітник молодший науковий співробітник відділ комплексного бібліотечного обслуговування Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського

Останніми роками збільшується відсоток інтеграції бібліотек в академічне середовище. Бібліотеки долучаються до роботи з упровадження принципів академічної доброчесності в Україні задля сприяння підвищенню якості освітньої та наукової діяльності, вихованню високоморальних та професійних спеціалістів, формуванню позитивного іміджу академічних установ.

Відомості про автора:

доцент, заступник директора Науково-технічна бібліотека Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»

Стаття відображає інноваційні форми та методи діяльності у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, зокрема відмічає новизну та роль бібліотеки у процесах збільшення представництва університетської спільноти в глобальному просторі наукових комунікацій. Акцентовано увагу на впровадженні наукометричних методів вимірювання в університетській бібліотеці.

Відомості про автора:

директор бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

У статті висвітлено приклад представлення бібліографічних продуктів та послуг на сайті бібліотеки ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», подано їх коротку характеристику та значущість для задоволення інформаційних потреб користувачів.

Відомості про автора:

завідувач інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

У статті розглянуто деякі інноваційні форми рекламно-інформаційної діяльності бібліотек, а саме: веб-сайт (контент та особливості структури); бібліотечні представництва в соцмережах (можливості, методика створення та ведення представництва); віртуальні виставки (переваги, особливості, етапи створення, платформи); буктрейлери (види, методика створення, програмне забезпечення).

Відомості про автора:

провідний методист науково-методичного відділу Київської обласної бібліотеки для юнацтва, студент магістр кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Київського національного університету культури і мистецтв

Стаття висвітлює розвиток бібліографічної діяльності одеських бібліотек, починаючи з першої половини ХІХ ст., та здобутки в цій галузі на сьогодні. Огляд зроблено шляхом аналізу бібліографічних здобутків провідних наукових установ та організацій міста: Одеської національної наукової бібліотеки, наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, інших бібліотек ВНЗ та обласних бібліотек, а також наукових товариств кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Відомості про автора:

провідний бібліограф науково-бібліографічного відділу Одеської національної наукової бібліотеки

Висвітлюються питання впровадження УДК у бібліотеках Київської області, порушується ряд проблем, які стоять за цим процесом.

Відомості про автора:

генеральний директор, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, перший заступник генерального директора, заслужений працівник культури України, завідувач відділу довідково- бібліографічної та інформаційної роботи Київська обласна бібліотека для дітей

Страницы