№ 4 (18) 2019

В архіві журналу надається перелік статей кожного номера з анотацією до статті. Передплатити доступ до електронного повнотекстового архіву журналу на CD, off-line, online можна звернувшись до редакції журналу електронною поштою [email protected] або дізнатись деталі за телефонами (067) 625-36-52; (066) 840-97-83. Також передплату можна здійснити за передплатними каталогами «Каталог видань України на (відповідний) ____ рік» ДП «Преса» (Укрпошта) у найближчому до Вас поштовому відділенні Укрпошти за передплатним індексом 98015 або в інших передплатних агенціях. Якщо Вас зацікавила окрема стаття, просимо звертатись безпосередньо до редакції журналу.

У статті розглядаються дані, отримані при проведенні соціологічного дослідження серед користувачів інтернет-центру Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка. Висвітлюються інформаційні потреби та тематика інформаційних запитів користувачів інтернет-центру, а також відповідність інформації, що знаходиться в Інтернеті, потребам користувачів, визначається рівень їхньої інформаційної культури, ступінь задоволення інформаційних запитів користувачів і якість використання відповідних інформаційних ресурсів. 

Відомості про автора:

завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

У статті на основі аналізу публікацій вітчизняної та зарубіжної літератури висвітлено питання, пов’язані з бібліографічним забезпеченням наукометричних досліджень використаних джерел до наукових праць, обґрунтовано його актуальність і недостатню розробленість, окреслено основні підходи до ліквідування «білих плям» щодо складання прикнижкових й пристатейних списків. 

Відомості про автора:

науковий співробітник відділу комплектування та наукового опрацювання документів Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського

У статті представлено інформацію щодо нової серії біобібліографічних покажчиків про видатних вчених Київської політехніки, окреслено мету і концепцію посібників цієї серії та проінформовано про перші три випуски серії. 

Відомості про автора:

головний бібліограф сектору наукової бібліографії відділу інформаційної підтримки освіти та досліджень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

У статті охарактеризовано опубліковані (як в Україні, так і за кордоном) джерела інформації про визначну історичну подію столітньої давності – Буковинське народне віче 3 листопада 1918 року в Чернівцях. 

Відомості про автора:

завідувач редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка

Більш ніж рік пройшов з моменту відкриття в Дружківській центральній міській бібліотеці імені Лесі Українки молодіжного центру «LesyaHub», який увійшов до четвірки успішних прикладів організації молодіжних просторів в бібліотеках України («Молодіжні простори бібліотеки», Асоціація молодіжних центрів України, затверджено Президією Українською бібліотечною асоціацією 1 листопада 2018 року). Чим сьогодні живе центр та які перспективи розвитку має? Про це докладніше читайте у статті. 

Відомості про автора:

завідувач відділу методичної роботи, інновацій і комп’ютеризації Дружківської центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки, Донецька обл.

У статті висвітлюються шляхи використання науково-технічного та інформаційного потенціалу Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія для реалізації STEM-проектів та профорієнтаційної роботи. 

Відомості про автора:

заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Статтю присвячено вшануванню пам`яті видатного польського лікаря-кардіохірурга Збігнєва Реліги, ім’я якого носить Польська медична бібліотека у Києві, що функціонує на базі Національної наукової медичної бібліотеки України. 

Відомості про автора:

генеральний директор, вчений секретар Національна наукова медична бібліотека України

У статті представлено досвід щодо кардинальних змін в діяльності шкільної бібліотеки, які можливі завдяки ініціативі бібліотеки та участі в різноманітних проектах, що дозволяють модернізувати та осучаснити книгозбірню. 

Відомості про автора:

завідувач бібліотеки Бахмутського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області

Стаття присвячена діяльності бібліотек Кіровоградської області щодо популяризації правових знань та підвищення юридичної грамотності юнацтва та молоді в рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!» 

Відомості про автора:

завідувач науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

У статті представлено роботу бібліотеки з пошуку та систематизації інформації про висвітлення медичної тематики на сторінках художніх творів. Багаторічні напрацювання сприяли створенню проекту «Світ медицини в художньому слові». 

Відомості про автора:

заступник директора, бібліотекар І категорії Бібліотека Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Страницы