Бібліотечно-бібліографічні ресурси бібліотек

Проць Н., Байрамова К. Книги видавництва «Аквілон» у фондах Центральної наукової бібліотеки Каразінського університету

У статті представлено книгознавчий огляд малотиражної ілюстрованої літератури видавництва «Аквілон», яке у 2021 році відзначає 100-річний ювілей. Автори зосередили увагу на попримірниковій характеристиці книг «Аквілону» з фонду книжкових пам’яток Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка відділу книжкових пам’яток, цінних видань та рукописів, кандидатка історичних наук; завідувачка сектору культурно-просвітницької роботи Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Полякова Ю. Літературні альманахи та збірники 1920–1930-х років у фонді Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

У статті представлено відомості про літературні альманахи та збірники, що видавались різними літературними організаціями в Україні протягом 1920–1930-х років, розкрито їх тематичне та ідеологічне спрямування. 

Відомості про автора: 

головна бібліографиня Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Іванченко А. Літературне та театральне життя Одеси ХІХ–ХХ ст. (на прикладі серії біобібліографічних покажчиків Одеської національної наукової бібліотеки «Літературна Одеса»)

Стаття висвітлює розвиток літературного процесу в Одесі протягом ХІХ–ХХ ст. на прикладі серії «Літературна Одеса», яка розкриває одеські періоди життя і творчості визнаних майстрів вітчизняної і світової літератури, а також театрального мистецтва. Розглянуто окремі її випуски, наведено цікаві факти про перебування в Одесі майстрів пера. 

Відомості про автора: 

головна бібліографиня науково-бібліографічного відділу Одеської національної наукової бібліотеки

Татарчук Л., Бородай І. Україномовна сільськогосподарська книга у фондах ННСГБ НААН: історичний аспект

З використанням загальнонаукових, міждисциплінарних та спеціальних історичних методів дослідження (проблемно-хронологічний, порівняльно-історичний, ретроспективний, періодизації), а також історіографічного аналізу у статті висвітлено напрацювання ННСГБ НААН стосовно вивчення бібліотечних фондів щодо наявності документів сільськогосподарської тематики українською мовою та форм їх репрезентації широкому загалу користувачів з метою задоволення їхніх інформаційно-знаннєвих потреб, отримання цілісного уявлення про вітчизняний бібліографічний сільськогосподарський ресурс і доступ до нього. Висвітлено здобутки бібліотеки в царині популяризації української мови, книги, культури загалом. 

Відомості про автора: 

заступниця директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, кандидатка історичних наук, заступниця директора з наукової роботи, доктор історичних наук Національна наукова сільськогосподарська бібліотека Національної академії аграрних наук України

Соколов В. Методи вивчення бібліотечного фонду: стан, генезис та основні поняття

В методичній консультації-статті охарактеризовано, переважно, класичні методи вивчення бібліотечного фонду, розкрито їх визначення та основний поняттєвий апарат. Проаналізовано формування зазначених методів у зв’язку з розвитком теорії та методології фондознавства як складової частини бібліотекознавства в умовах трансформації форм діяльності бібліотек, обумовлених появою інформаційно-цифрових технологій. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Русначенко Т. Електронні ресурси в роботі сучасної бібліотеки закладу вищої освіти (на прикладі книгозбірні Криворізького державного педагогічного університету)

У статті розкрито поняття електронного ресурсу та визначено його специфічне значення в роботі бібліотеки вишу. З’ясовані засоби, що приводять до покращення рівня комфортності бібліотечного середовища.

Відомості про автора: 

завідувачка сектору підтримки автоматизованої бібліотечної системи та програмного забезпечення Бібліотеки Криворізького державного педагогічного університету

Рудько І. Світ бібліографії Пауля Целана (до 100-річчя від дня народження німецькомовного поета та перекладача)

У статті охарактеризовано опубліковані, як за кордоном, так і в Україні, бібліографічні посібники про німецькомовного поета та перекладача Пауля Целана. 

Відомості про автора: 

завідувачка редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка

Корнійчук М., Поток М. Особиста книжкова колекція Миколи Григоровича Жулинського у фондах Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія»

У статті відображено процес формування та тематику приватної колекції Миколи Григоровича Жулинського в фонді Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія». 

Відомості про автора: 

провідна бібліотекарка відділу комплектування та обробки літератури, завідувач сектору абонементів Наукова бібліотека Національного університету «Острозька академія»

Левченко Ю. Заборонені книги 20–30-х років ХХ ст. у фонді Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

На основі збірника документів і матеріалів «Список репресованої літератури: заборонені видання 1920–30-х років» були виявлені та проаналізовані книги 20–30-х рр. ХХ ст., що зберігаються у фонді Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, які входили до списків заборонених книг Головліту УРСР другої половини 1930-х років. 

Відомості про автора: 

завідувач відділу інформаційно-бібліографічної роботи Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, м. Київ, кандидат історичних наук

Рудько І. Володимир Івасюк:бібліографічна спадщина

У статті представлено персональні бібліографічні посібники про видатного українського композитора, Героя України Володимира Івасюка. 

Відомості про автора: 

завідувач редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка

Страницы

Подписка на RSS - Бібліотечно-бібліографічні ресурси бібліотек