Бібліотечно-бібліографічне обслуговування

Шевченко О. Знайди свою книжку: Національний тиждень читання в науці

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія у проведенні низки комунікативних заходів у межах загальнонаціональної акції «Національний тиждень читання». 

Відомості про автора: 

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Романюк О. Роль публічної бібліотеки в ресоціалізації засуджених. Проєкт «Видима бібліотека»

У статті висвітлено досвід та результати реалізації проєкту «Видима бібліотека», що здійснювався фахівцями Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва. Проєкт був зосереджений на ресоціалізації засуджених та мав на меті представити можливості сучасної публічної бібліотеки в обслуговуванні засуджених з використанням онлайн послуг та інтернету. 

Відомості про автора: 

директорка Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих міста Києва

Кісельова О. Лесине слово звучатиме знову!

У статті представлено досвід бібліотек Кіровоградщини щодо відзначення ювілею видатної Лесі Українки в рамках обласного бібліотечного стріму «Лесине слово звучатиме знову!». 

Відомості про автора: 

завідувачка науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Шевченко О. Літературний диліжанс: книги, творчість, теплота

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія щодо організації читацького клубу як дієвого інструменту в просуванні та популяризації читання. 

Відомості про автора: 

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Спаріхіна Н., Іванова С. Екологічний онлайн-челендж «#ЕкоМолодь»

У статті представлено досвід проведення екологічного челенджу з метою формування активної екологічної свідомості серед молодих користувачів бібліотек Дніпропетровщини Дніпропетровською обласною бібліотекою для молоді ім. М. Свєтлова. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу методико-соціологічної роботи та сприяння соціалізації молоді; провідна бібліотекарка Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова

Олейніченко Ю. Екологічний квест «Вода – стихія і надія» до Всесвітнього дня води та водних ресурсів

У статті описано досвід проведення та надано детальний сценарій екологічного квесту-перфомансу для учнівської молоді «Вода – стихія і надія». Розроблений маршрут заходу цікавий тим, що створює умови для організації колективної пошукової роботи. Ця весела, емоційна, пізнавальна гра викликає в учасників потребу міркувати, робити висновки, спонукає до творчої екологічно значущої діяльності. 

Відомості про автора: 

бібліотекарка I категорії відділу документів з економічних, технічних та природничих наук Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, м. Кропивницький

Герасимова Н., Шульга І. Нові інклюзивні послуги бібліотеки

У статті йдеться про нові інклюзивні бібліотечні послуги для людей з функціональними порушеннями зору, які стали надаватися завдяки реалізації проєкту «Чути, щоб бачити». В рамках проєкту було придбано обладнання – радіогід для здійснення тифлокоментування заходів і смартфон зі спеціальним додатком Earcatch, який допомагає людям з інвалідністю по зору дивитися кіно. 

Відомості про автора: 

завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу, головна бібліотекарка інформаційно-бібліографічного відділу Центральна міська публічна бібліотека ім. В. Г. Короленка, м. Маріуполь

Волкова Г. Організація ефективної роботи бібліотеки для юнацтва в умовах карантинних обмежень

У статті розглянуто методи та засоби організації ефективної роботи бібліотеки для юнацтва в умовах карантинних обмежень з досвіду Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара та надаються методичні поради щодо організації дистанційного обслуговування в бібліотеках. 

Відомості про автора: 

заступниця директора з науково-бібліотечної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара

Шевченко О. На хвилях надії

Стаття висвітлює досвід Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія у проведенні низки інформаційно-комунікативних заходів до 150-річчя від дня народження Лесі Українки. 

Відомості про автора: 

заступниця директора з внутрішньобібліотечної роботи Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Амельченко Ю. Музей української книги в бібліотеці: інтеграція, прогрес, популярність

Стаття актуалізує сучасну тенденцію розвитку бібліотек як поліфункціональних закладів, доводячи, що бібліотека, в складі якої є музей, представляє ефективну модель організації сучасного простору. На прикладі діяльності Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. C. Грушевського розкривається значення цієї інтеграції у межах реалізації державних програм з популяризації мови та читання. 

Відомості про автора: 

директорка Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. С. Грушевського

Страницы

Подписка на RSS - Бібліотечно-бібліографічне обслуговування