№ 2 (4) 2016

Файл ЕК: 

Глибицька С. Педагог-директор, директор-бібліограф (До 50-річчя від дня смерті Л. І. Гуревича, директора Центральної наукової бібліотеки, професора кафедри педагогіки Харківського університету)

Стаття присвячена життю та діяльності директора Центральної наукової бібліотеки (1945–1957 рр.), професора кафедри педагогіки Харківського державного університету Л. І. Гуревича (1894–1966).

Відомості про автора: 

головний бібліограф Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Чернова І. Професійний навчальний візит до бібліотек Закарпатської області

У статті представлено враження учасника навчальної поїздки до книгозбірень Закарпаття та відображено багатогранний досвід проектної діяльності бібліотек цього регіону.

Відомості про автора: 

завідувач бібліотеки-філії № 2 Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва

Кавінська В. Бібліотечному альянсу – 15

Стаття присвячена багатовекторній, творчій співпраці методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів Чернігівського регіону, якому цьогоріч виповнилося 15 років. Розкриваються не тільки досягнення, але й недоліки. Стаття акцентує увагу на необхідності трансформації як книгозбірень, так і бібліотекарів.

Відомості про автора: 

заступник директора Наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету імені Т Г Шевченка

Шубенкова Т. Інституційне становлення Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ

Стаття присвячена проблемі інституційного становлення Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України: її місця і ролі в роботі навчального закладу. Зокрема, аналізується специфіка функціонування цієї установи, також приділяється увага особливостям її побутування в контексті роботи академії.

Відомості про автора: 

директор Наукової бібліотеки Дипломатичної академії України при МЗС України

Сташко Л. Дитячі бібліотеки Львівщини від А до Я: мозаїка новин

У статті представлено аналіз діяльності дитячих бібліотек Львівщини за 2015 рік і висвітлено інноваційні підходи до організації роботи з дітьми та реалізації програм дитячого читання.

Відомості про автора: 

завідувач науково-методичного відділу Львівської обласної бібліотеки для дітей

Караман Т. Формування патріотичних цінностей у студентської молоді бібліотечними формами роботи

У статті висвітлюється роль бібліотеки вищого навчального закладу у процесі формування патріотичних цінностей у молоді. На прикладі роботи бібліотеки Криворізького металургійного інституту розглядаються різнопланові національно-патріотичні заходи, які проводяться в контексті краєзнавчої роботи, що сприяє вихованню громадянина-патріота.

Відомості про автора: 

завідувач відділу Наукової бібліотеки Криворізького металургійного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет»

Гумовська О. Інноваційний підхід до форм і методів роботи бібліотеки вищого навчального закладу

Характеризується партнерство бібліотеки і студентської ради у виховному процесі вищого навчального закладу. Розкривається завдання і роль студентського самоврядування на прикладі Криворізького металургійного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет», підкреслюється інноваційний підхід до форм і методів виховної роботи бібліотеки і студентської ради інституту.

Відомості про автора: 

бібліотекар І категорії Наукової бібліотеки Криворізького металургійного інституту ДВНЗ «Криворізький національний університет»

Грабар Н., Бездольна Л. Години освіченості – новий формат спілкування зі студентами

У статті представлено інноваційну форму роботи зі студентами – години освіченості, які входять до системи заходів з культурно-просвітницької, виховної роботи наукової бібліотеки вищого навчального закладу.

Відомості про автора: 

головний бібліограф, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри культурних універсалій; завідувач сектору культурно-виховної роботи Наукова бібліотека Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка

Шляхта О. Погляд у минуле, вектор у майбутнє

Стаття акцентує увагу на важливості популяризації художньої літератури та висвітлює різнопланову діяльність відділу художньої літератури Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка, а також клубу літературних дебютів «Нові імена».

Відомості про автора: 

завідувач відділу художньої літератури Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка

Шестакова О. Робота з фахівцями – пріоритетний напрямок діяльності наукової бібліотеки

У статті аналізуються основні зміни та сучасні підходи до обслуговування спеціалістів у наукових бібліотеках.

Відомості про автора: 

провідний бібліотекар відділу обслуговування Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара

Страницы

Подписка на RSS - № 2 (4) 2016