№ 3 (13) 2018

Файл ЕК: 

Царенок Т. Образ бібліотекаря в художній культурі

У статті здійснено огляд окремих образів бібліотекаря у творах художньої літератури, кіно- та анімаційних стрічках. Виявляються основні тенденції створення цих образів у вітчизняному та закордонному мистецтві. 

Відомості про автора: 

бібліотекар Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Чегринець М. В авангарді бібліотечних інновацій (до 70-річчя від дня народження В. Д. Ракитянської)

Представлено життєвий і професійний шлях директора Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, заслуженого працівника культури України, Почесного громадянина Харківської області, кавалера Ордена княгині Ольги III ступеня, голови Харківського обласного відділення (філії) ВГО «Українська бібліотечна асоціація», ветерана праці Валентини Дмитрівни Ракитянської. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Сєдих В., Соляник А. З нагоди ювілею відомого українського фондознавця (до 80-річчя Миколи Павловича Васильченка)

Висвітлюється життєвий і творчий шлях відомого українського фондознавця Миколи Павловича Васильченка з нагоди 80-річчя від дня народження. 

Відомості про автора: 

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальних комунікацій Харківська державна академія культури

Романюк О. Бібліотерапія по-литовськи

Про розвиток бібліотерапії як бібліотечної послуги у публічних бібліотеках м. Вільнюс (Литва),  розробку та практичне використання бібліотеками віртуальної платформи для дистанційної бібліотерапевтичної допомоги підліткам з поведінковими та емоційними розладами та їх батькам. 

Відомості про автора: 

директор Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва

План дій щодо реалізації програми адвокаційної діяльності УБА на 2017-2021 роки «Дієва бібліотека – успішна громада»

Представлено План дій спрямований на реалізацію Програми адвокаційної діяльності Української бібліотечної асоціації на 2017‒2021 рр. «ДІЄВА БІБЛІОТЕКА – УСПІШНА ГРОМАДА!», затвердженої конференцією ВГО «Українська бібліотечна асоціація» 17 листопада 2016 р. 

Мельник М. Мистецькі заходи бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, що об’єднують студентську молодь

У статті висвітлюється виховна та культурно-просвітницька діяльність бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, яка сприяє міжкультурному спілкуванню молодіжного середовища університету, які є носіями різних культур. 

Відомості про автора: 

заступник директора Бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Веремієнко Т. Національний костюм – втілення культурних традицій народу

Стаття висвітлює досвід проектної діяльності бібліотеки та можливі напрямки оптимізації співпраці бібліотек з національними товариствами.  

Відомості про автора: 

завідувач сектору документів іноземними мовами Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова

Лозан Л., Лозан С. Особливості класифікації іноземної літератури за міжнародною системою УДК

У статті розглянуто досвід рекласифікації літератури іноземними мовами за системою УДК та організація її розміщення у відділі обслуговування бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар, бібліотекар I категорії Бібліотека Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Соколов В. Створення та функціонування музеїв історії бібліотек: досягнення та перспективи

У статті схарактеризовано досвід, проблеми, перспективи створення, особливості функціонування музеїв історії бібліотек (бібліотечної справи); проаналізовано специфіку формування та розвиток діяльності віртуальних музеїв історії бібліотек, а також значення музею історії бібліотек(и) у розвитку науково-дослідної, експозиційно-виставкової та культурно-масової роботи книгозбірні, у збереженні та популяризації національної культурної спадщини та у підвищенні іміджу бібліотечної діяльності. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Ковальчук Г. Формування методичного простору в бібліотечному середовищі України у пострадянський період

У статті розглядаються процеси формування методичної діяльності у бібліотечній справі України з 1991 р. і дотепер, а саме: створення нової організаційної структури методичної служби, трансформації методичних функцій; аналізуються нові тенденції, сучасні форми та методи методичної діяльності. 

Відомості про автора: 

методист Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Страницы

Подписка на RSS - № 3 (13) 2018