№ 2 (24) 2021

Файл ЕК: 

Нагорна Г. «Зорі ніколи не відпустять його…» (до 120-річчя від дня народження бібліотекаря та астронома Віктора Михайловича Чернова)

Стаття присвячена Віктору Михайловичу Чернову (2.11.1902 – 13.02.1984), бібліотекарю, астроному-аматору, почесному члену Всесоюзного астрономо-геодезичного товариства, який своїм життям довів, що навіть в епоху науково-технічного прогресу головним залишається розум людини, якому під силу навіть таємниці Всесвіту. 

Відомості про автора: 

бібліографиня відділу краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки

Казакова Н. Бібліограф Віра Шпілевич

У статті представлено відомості про життя В. В. Шпілевич та проаналізовано її бібліотечно-бібліографічну діяльність і внесок у створення київських музеїв Тараса Шевченка.  

Відомості про автора: 

головна бібліографиня науково-бібліографічного відділу Національної бібліотеки України ім. Я. Мудрого

Соколов В. Діяльність сільськогосподарських гуртків хат-читалень та сельбудів в Україні у 1920–1930-х рр.

У статті досліджено основні чинники, умови та напрями розвитку гурткової роботи хат-читалень і сельбудів в Україні у 1920–1930-х рр. Вивчено особливості створення та розвитку культурно-освітньої та просвітницької діяльності сільськогосподарських гуртків. Проаналізовано динаміку їх поширення та своєрідність функціонування в умовах посилення ідеологізації та централізації радянської влади. Висвітлено місце та значення масової культосвітньої роботи сільськогосподарських гуртків хат-читалень і сельбудів у поширенні агрономічних знань, галузевої літератури, розвитку освіти, просвітництва і духовної культури в Україні у 1920–1930-х рр. в цілому. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук

Дмитрієва О. Українська комісія Харківської громадської бібліотеки (1906–1918 рр.)

Висвітлено утворення і діяльність української комісії, яка упродовж 1906–1918 рр. керувала роботою українського відділу Харківської громадської бібліотеки. Стисло окреслено її склад. Визначено внесок у формування фонду книгозбірні та здобутки в галузі національної бібліографії. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка відділу «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Ступницька С. Як бібліотечна асоціація розвиває громади Рівненщини

У статті висвітлюється досвід Громадської організації «Рівненське обласне відділення Української бібліотечної асоціації» на підтримку розвитку територіальних громад через проєктну діяльність бібліотек та реалізацію суспільно-корисних ініціатив. 

Відомості про автора: 

провідна методистка Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки

Слотюк Г. Усна історія: теорія і практика досліджень на сучасному етапі.

У статті подано інформацію про проведення Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва в онлайн-форматі VIІ Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія: теорія і практика досліджень на сучасному етапі». 

Відомості про автора: 

заступниця директора з наукової роботи та інформатизації Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва

Остапенко Т., Кірішева О. Літопис медичних бібліотек в особах: до 90-річчя Національної наукової медичної бібліотеки України

Автори статті презентують нове видання – збірку біографічних нарисів «Славна когорта фахівців медичних бібліотек України» з серії «Славні імена української медичної книги: медичні бібліотеки України в особах, документах, бібліографії», яке було видано до 90-річчя заснування Національної наукової медичної бібліотеки України у 2020 році. 

Відомості про автора: 

виконувачка обов’язків генеральної директорки, заслужена працівниця культури України, головна бібліотекарка Національна наукова медична бібліотека України

Рудько І. Світ бібліографії Пауля Целана (до 100-річчя від дня народження німецькомовного поета та перекладача)

У статті охарактеризовано опубліковані, як за кордоном, так і в Україні, бібліографічні посібники про німецькомовного поета та перекладача Пауля Целана. 

Відомості про автора: 

завідувачка редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка

Корнійчук М., Поток М. Особиста книжкова колекція Миколи Григоровича Жулинського у фондах Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія»

У статті відображено процес формування та тематику приватної колекції Миколи Григоровича Жулинського в фонді Наукової бібліотеки Національного університету «Острозька академія». 

Відомості про автора: 

провідна бібліотекарка відділу комплектування та обробки літератури, завідувач сектору абонементів Наукова бібліотека Національного університету «Острозька академія»

Закупень Н., Швець Т. Впровадження автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи в бібліотеці коледжу

У статті наведено основні напрями інформатизації бібліотеки. Розглядається стан впровадження, використання автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи в бібліотеці коледжу. 

Відомості про автора: 

бібліотекарка I категорії провідна спеціалістка Бібліотека Вінницького технічного колледжу

Страницы

Подписка на RSS - № 2 (24) 2021