№ 3 (21) 2020

Файл ЕК: 

Прудка Л. Лідер бібліотечної справи

Стаття присвячена Антоніні Григорівні Братчик, директору Наукової бібліотеки Дніпровського державного аграрно-економічного університету, до 60-річчя від дня народження та 25-річчя керівництва бібліотекою. 

Відомості про автора: 

заступник директора Наукової бібліотеки Дніпровського державного аграрно-економічного університету

Чегринець М. У моїй бібліотеці життя вирує…

У статті висвітлено різноманітну діяльність Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, досвід і організацію заходів, цікаві сторінки з історії установи, розвиток творчої ініціативи співробітників. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Петренко Н. Нелегкий шлях директора бібліотеки «сталінської доби»

Стаття присвячена Павлу Степановичу Сафронову, політредактору, бібліотекознавцю, директору Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка у 1932–1949 рр. Публікується з нагоди 190-х роковин заснування книгозбірні. 

Відомості про автора: 

співробітниця кабінету бібліотекознавства імені Л. Б. Хавкіної Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Скаченко О. Використання ґейміфікації у бібліотеках: огляд зарубіжних видань

У статті пропонується огляд книг зарубіжних бібліотекарів про теорію, історію, механіку, практичний досвід використання ігрових елементів і дизайну ґейміфікації у роботі бібліотек. 

Відомості про автора: 

завідувач сектору Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв

Цимбалюк П.Професійні компетенції бібліотекарів – важливий складник успішної бібліотеки

У статті наголошено на важливості поліпшення професійної компетентності бібліотечних фахівців, зокрема такого важливого складника як інтелектуальна компетентність. Наведено приклади діяльності Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва щодо реалізації інтелектуально-просвітницького проєкту «На перетині культур». 

Відомості про автора: 

учений секретар Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України

Прокопенко Л. «Інше» навчання: нотатки слухача онлайн-курсу «Бібліотека – відкритий публічний простір»

У статті представлена рецензія на онлайн-курс «Бібліотека – відкритий публічний простір», розроблений Українською бібліотечною асоціацією у 2019 р. для працівників невеликих (міських, районних, сільських) бібліотек і представлений на платформі дистанційної громадянської освіти «ВУМ online». Охарактеризовано змістовне наповнення курсу, зокрема, такі його складові як відео-лекції, практичні і тестові завдання, списки рекомендованої до вивчення літератури, розглянуто значення курсу для підвищення кваліфікації бібліотекарів України.

Відомості про автора: 

головний бібліотекар Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, кандидат історичних наук, доцент

Кісельова О. Бібліотека для молоді: формати, неформати, платформи можливостей

У статті представлено інформацію про семінар-практикум «Бібліотека для молоді: формати, неформати, платформи можливостей», який пройшов у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка. 

Відомості про автора: 

завідувач науково-методичного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка

Мальована А. «Поетичний бібліопростір А+» у мандрах

У статті представлено досвід реалізації проєкту Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка «Мандрівний поетичний бібліопростір А+» за підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Н.О.Р.Д.» у 2019 р. 

Відомості про автора: 

заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Рудько І. Володимир Івасюк:бібліографічна спадщина

У статті представлено персональні бібліографічні посібники про видатного українського композитора, Героя України Володимира Івасюка. 

Відомості про автора: 

завідувач редакційно-видавничого відділу Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка

Страницы

Подписка на RSS - № 3 (21) 2020