Про журнал

Журнал зареєстровано 21 грудня 2015 року (Реєстраційне свідоцтво КВ № 21735-11635 Р) як науковий, інформаційний, щоквартальний. Він є своєрідним «бібліотечним форумом», дискусійною трибуною та майданчиком, де висвітлюється «історія, теорія і практика» книгозбірень. З липня 2003 року до червня 2015 року журнал видавався з назвою "Бібліотечний форум України".

На сторінках журналу публікуються статті та матеріали всіх бібліотек без винятку, які надійдуть до редакції.

Журнал є науковим і публікує результати наукових досліджень бібліотекознавців та дослідників галузі бібліотекознавства, окреслює і визначає наукову проблематику, яка потребує дослідження, висвітлює теоретичні бібліотекознавчі аспекти та запрошує до публікації у журналі науковців – докторів та кандидатів наук бібліотечної галузі, заслужених працівників культури, які мають значний досвід роботи. Окрім того, журнал є інформаційним, бо публікує різноманітні матеріали щодо практичних аспектів діяльності книгозбірень України та світу, відображає інноваційні технології бібліотек, надає інформаційну підтримку бібліотекам щодо відображення їх досягнень та практичного досвіду і представляє сучасні досягнення бібліотекарів-практиків. Відповідно до цього у свідоцтві про реєстрацію журналу зазначено, що він є науковим та інформаційним виданням.

Проблематика публікацій у журналі охоплює всі без винятку аспекти бібліотечної галузі, включаючи історичні розвідки щодо бібліотечної галузі в цілому, окремих бібліотек, видатних бібліотекарів та бібліотекознавців. Отже, будь-які історичні аспекти постійно відображаються на сторінках журналу. Теоретичні засади розвитку бібліотечної галузі в цілому та окремих напрямків та аспектів діяльності книгозбірень представляються публікаціями теоретиків із залученням практиків, бо теорія не існує без практики. Тому редакційна політика журналу формується на базі висвітлення всіх аспектів теоретичних розвідок галузі та представленні практичних досягнень кожної книгозбірні.

Українська бібліотечна асоціація (УБА, www.ula.org.ua) виступає інформаційним партнером журналу і всіляко підтримує журнал як єдину демократичну трибуну для українських книгозбірень різного рівня та підпорядкування. Щира подяка за це президенту УБА І. О. Шевченко. У журналі відображається діяльність Української бібліотечної асоціації, роботи її секцій, розроблені документи тощо. Запрошуємо членів та регіональні відділення УБА бути активними авторами журналу та постійними передплатниками.

Запрошуємо авторів до співпраці і просимо надсилати статті, раніше не опубліковані, для публікації відповідно до вищеокресленої проблематики журналу та тематики ваших досліджень, теоретичних та практичних напрацювань. Також, якщо ви маєте бажання, щоб про вашу бібліотеку чи про ваш досвід дізналась бібліотечна громада, то редакція журналу з радістю надрукує про це на своїх сторінках. Зважаючи на попередній досвід редакційної політики, зауважимо, що журнал формується відповідно до отриманих статей, які надійшли від авторів, і тому, яким буде у подальшому наш спільний журнал, залежить і від вас, шановні автори. Від вашої активності та підтримки залежить існування журналу, його наповнення і проблематика, бо вона буде відображати те, що сьогодні в першу чергу є актуальним для розвитку бібліотечної галузі в Україні. Кожен автор для редакції є найціннішим скарбом. Ми маємо постійних дописувачів, але хотілося б, щоб нові автори долучились до змістовного формування журналу. Ми в індивідуальному порядку будемо узгоджувати з авторами всі питання щодо публікації статей у журналі. Детальні вимоги щодо статей розміщені на сайті в розділі для авторів.