№ 1 (1) 2015

Файл ЕК: 

Чегринець М. Людина благородних поривів. До 75-річного ювілею Раїси Василівни Онищенко

У статті представлений життєвий і творчий шлях завідувачки відділу систематизації та організації систематичних каталогів, ветерана праці Раїси Василівни Онищенко, яка сорок чотири роки присвятила роботі у Харківській державній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка

Глибицкая С. Основатель харьковской университетской школы библиографов Х. С. Надель (1905–1968): к 110-летию со дня рождения

Статья посвящена жизни и деятельности заведующего научно-библиографическим отделом Центральной научной библиотеки Харьковского государственного университета (ныне – Харьковского национального университета имени В. Н. Каразина) Хацкеля Соломоновича Наделя (1905–1968) и его творческому наследию.

Відомості про автора: 

главный библиограф Центральной научной библиотеки Харьковского национального университета имени В. Н. Каразина

Промська О. Історія бібліотек Рівного

31 березня 2015 року в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася наукова конференція «Історія бібліотек міста Рівне», результати якої висвітлено у цій статті.

Відомості про автора: 

заступник директора з наукової роботи та автоматизації Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, кандидат історичних наук

Кудлач В. Притягальне поле «галактики Гутенберга»

14–16 травня в Одеській національній науковій бібліотеці імені М. Горького відбулася XVI Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині». Важливе місце в її програмі відведено науковому обговоренню проблем книговидання, книгорозповсюдження і читання із залученням широкого кола спеціалістів, представників ЗМІ і громадськості. Зазвичай вони проводяться у формі конференцій, круглих столів чи дискусійних студій.

Відомості про автора: 

співробітник Одеської національної наукової бібліотеки імені М. Горького, член НСЖУ та НСХУ

Форум «Бібліотека – громада: відкритий простір»: підбиваємо підсумки проекту

17–18 серпня 2015 року в Національній парламентській бібліотеці України (м. Київ) Українська бібліотечна асоціація провела Форум «Бібліотека – громада: відкритий простір», що мав на меті продемонструвати найкращий досвід реалізації однойменного проекту за фінансової підтримки Фонду «Монсанто».

Маніфест Української бібліотечної асоціації «Бібліотеки в умовах кризи»

Президія Української бібліотечної асоціації 7 липня 2015 року прийняла Маніфест УБА «Бібліотеки в умовах кризи», у якому представлено бачення місії та ролі бібліотек, їхньої цінності для українського суспільства, яке наразі долає кризові явища та впроваджує реформи.

Григорян А. Професійний конкурс методистів і бібліографів публічних бібліотек Півдня України

У статті розглядаються передумови створення та методика організації Регіонального конкурсу на краще методичне та бібліографічне видання публічних бібліотек Півдня України. За результатами трьох конкурсів (2008–2009, 2010–2011, 2012–2013 років) висвітлюються творчі доробки методистів і бібліографів бібліотек – учасниць конкурсу (Автономної Республіки Крим, обласних, міських та районних). Зокрема, підкреслюється потенціал центральних міських та районних бібліотек у розвитку бібліографічної та методичної справи на Півдні України.

Відомості про автора: 

провідний бібліотекар науково-методичного відділу Одеської національної наукової бібліотеки імені М. Горького

Молчанова С. Роль бібліотеки ВНЗ у формуванні ціннісних орієнтирів молоді в нових умовах

Мета статті – визначити і теоретично обґрунтувати роль бібліотеки ВНЗ у формуванні ціннісних орієнтирів студентської молоді в сучасних умовах. У статті також представлені результати проведеного анкетування з метою з'ясування громадянсько-патріотичної позиції та цивілізаційного визначення студентів. Представлено досвід роботи наукової бібліотеки Хмельницького національного університету, розглядаються можливості вдосконалення сучасних форм виховання молоді.

Відомості про автора: 

завідувачка сектору художньої літератури бібліотеки Хмельницького національного університету

Тертилова А. Бібліотерапія як напрямок роботи сучасного бібліотекаря

У статті визначається роль бібліотерапії для лікування людських душ, розповідається, як книги і бібліотекарі можуть допомогти людині подолати труднощі та депресію.

Відомості про автора: 

бібліотекар Бібліотеки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка

Пономаренко С. «ART-резиденція у бібліотеці»

У статті представлений досвід реалізації соціокультурного проекту «ART-резиденція у бібліотеці», що реалізований Дніпропетровською обласною науковою бібліотекою імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.

Відомості про автора: 

завідувачка відділу документів з питань мистецтв Дніпропетровської обласної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія

Страницы

Подписка на RSS - № 1 (1) 2015