№ 1 (3) 2016

Файл ЕК: 

Березюк Н. Коли б не пішли, друзі уходять рано, а на душі рана. Р. П. Чигринова (1937–2016)

Представлено професійний шлях колеги і друга, з яким пов’язані найкращі спомини спільної творчої та науково-пошукової бібліотечної праці.

Відомості про автора: 

провідний бібліограф Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна

Башун О. Галина Чуприна – фахівець, колега, друг

Про професійні та людські якості найкращого друга і колеги. Життя, яке обірвалось на півслові…

Відомості про автора: 

кандидат педагогічних наук

Воронцовська І. Симбіоз медицини та іноземної мови

Стаття присвячена творчому шляху провідного бібліотекаря Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки Мельникової Ірини Григорівни, яка вчилася на викладача іноземної мови, а реалізувала свій потенціал як перекладач наукових статей з медичних журналів та предметизатор.

Відомості про автора: 

головний бібліограф Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Головатенко Н. Берегиня своєї справи

Стаття присвячена професійному шляху взірця для багатьох поколінь – Нінель Григорівни Костарчук. 52 роки свого життя вона виховувала, кувала, навчала, ділилася досвідом з молодими працівниками. Прищеплювала любов до обраної професії і своїм життєвим прикладом вчила не просто працювати, а працювати з душею, натхненням, самовідданістю.

Відомості про автора: 

провідний бібліограф Наукової бібліотеки Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка

Влезько Н. Від бібліотекаря до директора

10 лютого 2016 року виповнюється 70 років від дня народження Валерія Дмитровича Загорулька (1946–2003), бібліотекознавця, заслуженого працівника культури України, директора Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського (1979–2003).

Відомості про автора: 

заступник директора з наукової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського

Бояринова О. Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації: закріплюємо репутацію

У статті представлено діяльність Молодіжної секції Української бібліотечної асоціації та окреслено перспективні напрямки роботи та заохочення бібліотекарів до роботи секції.

Відомості про автора: 

PR-менеджер Української бібліотечної асоціації, голова Молодіжної секції УБА

Чуканова С. Проблема професійної підготовки фахівців із бібліотекознавства та інформології в США у педагогічній теорії

Розвиток сучасного інформаційного суспільства гостро ставить питання ролі бібліотек. У модерному світі бібліотеки конкурують з іншими інформаційними установами за право на існування, тому перед ними стоїть вибір: або зникнути під тиском новітніх інформаційних технологій, поступившись їм, або використати ці технології для власного розвитку в інформаційному суспільстві сьогодення. Сучасне інформаційне суспільство ставить нові вимоги до інформаційних установ, у зв’язку з цим спостерігаються тенденції до змін традиційних функцій бібліотек. У статті подано короткий огляд процесу професійної підготовки фахівців із бібліотекознавства та інформології в США.

Відомості про автора: 

координатор Американської бібліотеки ім. В. Китастого при Національному університеті «Києво-Могилянська академія»

Бансоде С. Використання та вплив електронних періодичних видань на користувачів Пуненського університету (Індія)

Бібліотека Пуненського університету передплачує велику кількість журналів з метою задоволення інформаційних потреб своїх користувачів. Представлене дослідження є спробою визначити рівень задоволення користувачів бібліотеки Пуненського університету новим (електронним) форматом періодики. Крім того, перед автором стояло завдання з’ясувати, наскільки користувачі задоволені електронними періодичними ресурсами бібліотеки.

Відомості про автора: 

професор кафедри бібліотечної справи та інформаційних наук Пуненського університету

Загуменна В., Хіміч Я. Підготовка фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв

Представлено інформацію щодо роботи кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв та можливостей отримання бібліотечної освіти.

Відомості про автора: 

кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства, заслужений працівник культури України; кандидат історичних наук, професор кафедри інформаційних комунікацій та бібліотекознавства Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв

Страницы

Подписка на RSS - № 1 (3) 2016