№ 4 (22) 2020

Файл ЕК: 

Корінь А. Життя, віддане бібліотечній справі

Рубрика:

14 березня 2019 року пішла з життя Валентина Афанасіївна Козлова, яка останні п’ять років мужньо боролась з онкологічною хворобою, але до останнього подиху продовжувала працювати, бо не уявляла свого життя без бібліотеки. Ця стаття є спомином про людину, яка всі сили віддавала улюбленій справі. 

Відомості про автора: 

науковий співробітник літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого, м. Кропивницький

З команди небайдужих або «Наша перша скрипка»…

У вересні 2020 року 60-річний ювілей відзначає директорка бібліотеки Вінницького педагогічного університету Білоус Валентина Степанівна. Ювілей у житті людини – можливість згадати здобутки, підбити підсумки прожитих літ, накреслити плани на майбутнє. Колектив освітянської книгозбірні вітає ювілярку та відзначає основні віхи її діяльності на бібліотечній ниві. 

Відомості про автора: 

колектив бібліотеки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

Чегринець М. Вона хотіла, щоб її почули

Представлено життєвий і творчий шлях співробітниці відділу систематизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка у 40–80 роки XX ст., ветерана праці, маловідомого на той час, але неймовірно вражаючого і водночас яскравого поета Ольги Тимофіївни Бондаренко. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Сташко Л. Дозвольте зізнатись у любові

Стаття на власному прикладі показує як обрана на все життя професія бібліотекаря надихає та допомагає отримувати задоволення від життя. 

Відомості про автора: 

завідувач науково-методичного відділу Львівської обласної бібліотеки для дітей

Пилип Я, Цок Л. Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: минуле та сьогодення (до 60-річчя від дня заснування)

У статті висвітлюється історія становлення та розвитку науково-технічної бібліотеки, розкриваються основні напрямки діяльності та шляхи модернізації книгозбірні університету. 

Відомості про автора: 

вчений секретар, заступник директора Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу

Бабій Л. Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка – 80 років

У статті представлено історію та сьогодення Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка. 

Відомості про автора: 

директор Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка, заслужений працівник культури України

Дідусенко Г. Як усе починалося… (до 125-річчя від дня заснування Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського)

У статті розглянуто особливості соціально-культурного ландшафту губернського міста Полтави та його вплив на створення і становлення Полтавської громадської бібліотеки як соціально-культурної установи. 

Відомості про автора: 

головний бібліотекар відділу краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського

Терлецька О. Vilniaus Knygų Mugė: об’єктивно й суб’єктивно

У статті представлено понад двадцятирічний досвід організації та проведення Вільнюського книжкового ярмарку та особистий досвід і враження щодо відвідування заходу у 2020 році. Стаття містить інформацію про цікаві стенди та інтерактивні заходи й акції для відвідувачів, зокрема й про стенд Українського інституту книги. 

Відомості про автора: 

волонтер Kauno m. savivaldybes V. Kudirkos viesoji biblioteka, Girstupio filialas

Яременко Н. Чернігівська обласна наукова медична бібліотека – виклик часу пандемія COVID-19

У статті висвітлюються питання організації роботи спеціальної (медичної) бібліотеки під час пандемії COVID-19 і введення карантину в регіоні. А також розглядається історія виникнення пандемій і робота медичної бібліотеки в умовах карантину. 

Відомості про автора: 

директор Чернігівської обласної наукової медичної бібліотеки

Толокнова К., Базиленко І. Миколаївські бібліотеки для дітей під час карантину: нові можливості та виклики

У статті висвітлено досвід роботи дитячих бібліотек м. Миколаєва в умовах карантину та представлено організацію дистанційного спілкування з користувачами й онлайн навчання фахівців бібліотек. 

Відомості про автора: 

провідний методист відділу бібліотечного маркетингу, завідувач відділу бібліотечного маркетингу Центральна бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменка, м. Миколаїв

Страницы

Подписка на RSS - № 4 (22) 2020