№ 4 (26) 2021

Файл ЕК: 

Кравчук Н. Науковій бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова – 100 років

У статті висвітлено шлях розвитку бібліотеки від її становлення до сьогодення. На підставі спогадів колег описано професійний шлях особистостей, які стояли біля її витоків, та досягнення і відданість її керівників. 

Відомості про автора: 

директорка Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Лисенко Л. Цікава знахідка: доля однієї книги

У статті йдеться про рідкісне видання, яке на початку XX століття належало Російській громадській бібліотеці імені І. С. Тургенєва в Парижі. Авторка вивчає маргіналії, які дозволяють визначити приналежність книги саме цій бібліотеці, а також досліджує ймовірний шлях книги до фонду Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу абонемента Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського

Клименко О., Сокур .Бібліотечна мережа Національної академії наук України: втрати (1941–1945 рр.)

Продовжено висвітлення складної історії мережі бібліотек Національної академії наук України. Розглянуто період німецької окупації України та представлено втрати Бібліотеки Академії наук (нині Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського), її Львівської філії (нині Львівська національна бібліотека України імені В. Стефаника) та бібліотек наукових установ. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу наукових видань, кандидатка історичних наук, доцентка; завідувачка відділу науково-методичної роботи, кандидатка наук із соціальних комунікацій Інститут бібліотекознавства Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Дмитрієва О. Представники органів місцевої влади та самоврядування – члени української комісії Харківської громадської бібліотеки (1906–1918 рр.)

У статті окреслено коло членів української комісії Харківської громадської бібліотеки, які обіймали посади в органах місцевої влади та самоврядування, наведено стислі біографічні відомості про них. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка відділу «Україніка» імені Т. Г. Шевченка Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка

Науменко С. XX ювілейна конференція медичних бібліотек України – продовження традицій у новому форматі

У статті представлено інформацію про проведення XX ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції «Тенденції розвитку медичних бібліотек України і виклики сучасного інформаційного суспільства», яка відбулась в Національній науковій медичній бібліотеці України у травні 2021 року. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу організаційної та науково-методичної роботи Національної наукової медичної бібліотеки України

Кірішева О. Традиції вшанування славетних українців у Національній науковій медичній бібліотеці України

У статті висвітлюються багаторічні традиції влаштування творчих вечорів з метою вшанування пам’яті видатних українців у Національній науковій медичній бібліотеці України. 

Відомості про автора: 

головна бібліотекарка Національної наукової медичної бібліотеки України

Гулик І. Студія «Вежа» – лабораторія самореалізації студентства та центр спілкування

У статті висвітлено форми соціокультурних заходів наукової бібліотеки, проведених зі студентами-медиками, учасниками творчої студії «Вежа», яка активно працює й розвивається на базі бібліотеки протягом 25 років. 

Відомості про автора: 

завідувачка відділу культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова

Бездольна Л., Лукшина Є. Спілкування – як індивідуальна форма роботи з користувачем в бібліотеках закладів вищої освіти

У статті висвітлюється практичний досвід розширення сфери бібліотечного спілкування, яке є запорукою соціального престижу Наукової бібліотеки Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. 

Відомості про автора: 

провідна бібліотекарка, головна бібліотекарка Наукова бібліотека Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка

Волкова Г. Організація ефективної роботи бібліотеки для юнацтва в умовах карантинних обмежень

У статті розглянуто методи та засоби організації ефективної роботи бібліотеки для юнацтва в умовах карантинних обмежень з досвіду Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара та надаються методичні поради щодо організації дистанційного обслуговування в бібліотеках. 

Відомості про автора: 

заступниця директора з науково-бібліотечної роботи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара

Татарчук Л., Бородай І. Україномовна сільськогосподарська книга у фондах ННСГБ НААН: історичний аспект

З використанням загальнонаукових, міждисциплінарних та спеціальних історичних методів дослідження (проблемно-хронологічний, порівняльно-історичний, ретроспективний, періодизації), а також історіографічного аналізу у статті висвітлено напрацювання ННСГБ НААН стосовно вивчення бібліотечних фондів щодо наявності документів сільськогосподарської тематики українською мовою та форм їх репрезентації широкому загалу користувачів з метою задоволення їхніх інформаційно-знаннєвих потреб, отримання цілісного уявлення про вітчизняний бібліографічний сільськогосподарський ресурс і доступ до нього. Висвітлено здобутки бібліотеки в царині популяризації української мови, книги, культури загалом. 

Відомості про автора: 

заступниця директора з науково-інформаційної та бібліотечної роботи, кандидатка історичних наук, заступниця директора з наукової роботи, доктор історичних наук Національна наукова сільськогосподарська бібліотека Національної академії аграрних наук України

Страницы

Подписка на RSS - № 4 (26) 2021